Ornella Muti çıldırdı! Putin için başını belaya soktu

Ünlü İtalyan oyuncu Ornella Muti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katıldığı bir gala yemeğine gitmek için "sahte hasta raporu" alarak tiyatro gösterisini iptal ettiği gerekçesiyle dolandırıcılıktan suçlu bulundu.

Ornella Muti çıldırdı! Putin için başını belaya soktu
Ornella Muti çıldırdı! Putin için başını belaya soktu
GİRİŞ 14.06.2019 16:18 GÜNCELLEME 14.06.2019 16:31
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Tiyatro tarafından açılan davada yargıtay tarafından onanan karara göre, Ornella Muti söz konusu "sahtekârlık" nedeniyle altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Muti, tiyatroya 30 bin euro tazminat ödemezse hapse girecek.

 

 

İtalyan medyasının aktardığına göre oyuncu savunmasında o akşam sahneye çıkmasının imkansız olduğunu vurguladı: "Bu bir bahane değildi; oyun bir saatten uzun süren avaz avaz bir monologdan oluşuyordu ve bunu kaldıramazdım. Ancak kısık bir ses sizi yemeğe katılmaktan alıkoymaz."

FOTOĞRAFLAR İFŞA ETTİ

 

 

Ünlü oyuncu Ornella Muti, 2010 yılının aralık ayında İtalya’nın Pordenone kentinde bulunan Verdi Tiyatrosu'ndaki bir gösterisini hasta olduğunu öne sürerek iptal etti.

Oyuncu, tiyatro yönetimine "beş gün istirahati" öngören hasta olduğuna dair bir doktor raporu sundu.

Raponda, oyuncunun akut nefes borusu iltihabı geçirdiği; ateş, öksürük ve ses kısıklığı nedeniyle sesini kullanmasının sakıncalı olduğu belirtiliyordu.

Ancak bir süre sonra ortaya çıkan fotoğraflar Muti’nin o sırada St Petersburg'da düzenlenen bir bağış gecesi yemeğinde olduğunu gösterdi. Ünlü oyuncu bu fotoğraflarda Vladimir Putin ve ABD'li aktör Kevin Costner ile aynı masada bulunuyordu.

ERTELEME İÇİN CEZAYI ÖDEMELİ

Bunun üzerine Muti'ye 24 bin euro ödeme yapan Verdi Tiyatrosu, kayıplarının tazmin edilmesi talebiyle mahkemeye başvurdu.

Mahkeme 2015'te Muti'ye 8 ay hapis ve 600 euro para cezası verdi. Muti'nin 30 bin euro tazminat ödemesi halinde hapis cezasının ertelenmesine hükmedildi.

Temyiz aşamasında ise Muti'ye verilen ceza 6 ay hapis ve 500 euro para cezası olarak değiştirildi.

İtalyan yargı sistemindeki nihai karar mercii olan Yargıtay da dün bu karara onay verdi.

Yargıtay kararıyla Ornella Muti nitelikli sahtekârlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunmaktan nihai mahkûmiyet aldı. Muti'nin hapis cezasının ertelenebilmesi için 30 bin euro'luk tazminatı ödemesi gerekiyor.

Muti daha önce yaptığı açıklamalarda bu tazminatı ödeyecek parasının olmadığını iddia etmişti

KAYNAK: BBC TÜRKÇE
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Altan 4 ay önce Şikayet Et
  Bak hele sen şu Putin’e
  Cevapla
 • Xye 4 ay önce Şikayet Et
  Bizim ceza kanunu hangi ülkenindi yahu?!?! Hani su harf devrimini basimiza sarip gerisini avrupadan alan hic milli olmayan kanunlarimiz nizamlarimiz gibi!!!!.
  Cevapla
 • Rustem 4 ay önce Şikayet Et
  Kusura bakma kardes senin ceza kanunu aldigin ulkelerde o kanunlar takır takır işliyor. Biz o kanunlari da kendimize gore sekillendirmisiz bir katekulesini bulmuşuz
  Cevapla
 • 9 Köyün Delisi 4 ay önce Şikayet Et
  Vay be Putin .! Sen neymişsin be abi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kredi çekecekler dikkat! Faizlerde yeni indirim geliyor
Almanya'dan yeni 'Suriye' önerisi