INTERPOL'ün eski Başkanı rüşvet aldığını kabul etti

Eski INTERPOL Başkanı Meng Hongwei, rüşvet almak suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede, rüşvet aldığını kabul etti.

INTERPOL'ün eski Başkanı rüşvet aldığını kabul etti
INTERPOL'ün eski Başkanı rüşvet aldığını kabul etti
GİRİŞ 20.06.2019 11:34 GÜNCELLEME 20.06.2019 13:44

Uluslararası Polis Teşkilatının (INTERPOL) Eski Başkanı Meng Hongwei, 2005 ila 2017 arasında bulunduğu farklı görevler esnasında yasa dışı kazanımlar elde etmek için şirket ve şahıslara yardım etmek ve 2 milyon doların üzerinde rüşvet almakla suçlanıyor. Meng Hongwei, kendisine yöneltilen tüm suçlamaları kabul ederken, mahkeme Meng’in cezasını daha ileri bir tarihte açıklama kararı verdi.

 

 

Fransa’nın Lyon kentindeki evinden 25 Eylül günü ayrılan eski INTERPOL Başkanı Meng, eşi Grace Meng’e gönderdiği kısa mesajda “Aramamı bekle” yazmış ve “bıçak” emojisi göndererek tehlikede olduğunu ima etmişti.

Grace Meng’in 4 Ekim itibarıyla Fransız makamlarına eşinin kayıp olduğu yönündeki başvurusu üzerine olay uluslararası kamuoyunun gündemine gelmişti. Grace Meng, aldığı tehdit telefonları nedeniyle önce polis koruması talep etmiş, daha sonra da Fransa’ya sığınma başvurusunda bulunmuştu.

 

 

Çin tarafından 27 Mart günü yapılan açıklamada, Meng Hongwei’in Çin Komünist Partisi’nden ciddi kanun ve disiplin ihlalleri gerekçesiyle ihraç edildiği, nisan ayında da tutuklandığı bildirilmişti.

Meng, 2016 yılında Çinli ilk INTERPOL Başkanı olmuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MHP lideri Bahçeli Genel Merkez'de! Sakallı hali ilk kez görüntülendi
Hayati İnanç'tan çarpıcı Barış Pınarı Harekatı değerlendirmesi