Trump'tan tehlikeli ima: Kısa sürede öğreneceksiniz

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD'ye ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürmesi konusunda, 'Çok büyük bir hata yaptılar. İHA uluslararası sulardaydı, bilimsel olarak bunun kanıtlarına sahibiz. (ABD'nin İran'a saldırı planı olup olmadığını) Yakında göreceksiniz' dedi.

Trump'tan tehlikeli ima: Kısa sürede öğreneceksiniz
Trump'tan tehlikeli ima: Kısa sürede öğreneceksiniz
GİRİŞ 20.06.2019 19:16 GÜNCELLEME 20.06.2019 20:33
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Beyaz Saray'daki görüşmesi sırasında basın mensuplarına ABD-İran gerilimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"İHA'MIZI DÜŞÜRENLER BAŞIBOŞ VE APTAL BİRİLERİ OLMALI"

Trump, İran'ın ABD'ye ait bir insansız hava aracını düşürmesi konusunda, "Çok büyük bir hata yaptılar. İHA uluslararası sulardaydı, bilimsel olarak bunun kanıtlarına sahibiz. Bunu yapan kişiler büyük bir hata yapmıştır, yapanlar başıboş ve aptal birileri olmalı." değerlendirmesini yaptı.

"İRAN'A SALDIRI PLANINI VAR MI" SORUSU: YAKINDA GÖRECEKSİNİZ

Trump, "ABD'nin İran'a yönelik bir saldırı planı var mı?" şeklindeki bir soruya ise "Yakında göreceksiniz." diye yanıt verdi.

Öte yandan Kanada Başbakanı Trudeau da "İran kaynaklı gerilimden dolayı çok endişeliyiz çünkü biz de NATO dolayısıyla Irak'ta görevler yapıyoruz. En yakın müttefikimizle bunları konuşuyoruz ve uluslararası kamuoyu olarak nasıl ilerleyeceğimizi de değerlendiriyoruz." yorumunu yaptı.

BEYAZ SARAY'DA TOPLANTI YAPILDI

Diğer yandan Beyaz Saray'da bugün ABD'nin düşürülen İHA konusunda Tahran'a nasıl bir tepki verileceğinin tartışılacağı bir toplantının yapıldığı bildirildi. Toplantıya ilişkin Beyaz Saray tarafından herhangi bir detay paylaşılmadı.

DÜŞÜRÜLEN ABD İHA'SI

İran Devrim Muhafızları Ordusu, sabah saatlerinde Umman Körfezi'ne kıyısı olan Hürmüzgan eyaletine bağlı Kuhmubarek kenti sahilinde "İran hava sahasını ihlal eden" ABD Hava Kuvvetlerine ait RQ-4 Global Hawk tipi İHA'nın karadan havaya füzeyle vurularak düşürüldüğünü duyurmuştu.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı ise Hürmüz Boğazı üzerinde uçan ABD Hava Kuvvetlerine ait insansız hava aracının İran tarafından düşürüldüğünü doğrulamış, ancak söz konusu İHA'nın uluslararası sularda uçarken vurulduğunu savunmuştu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
tehdit
YAZDIR
YORUMLAR 73
 • Yorgun adam 4 ay önce Şikayet Et
  Herhalde iha haritayi sasirdi orasi Iran topraklari abd topragi degil ne ariyor iha orada herhalde uzayli aramiyor karadenizide saldiri icin kullanacak bosuna gemileri bulgaristan ve romanyaya koymadi
  Cevapla
 • Yorgun adam 4 ay önce Şikayet Et
  Trampf aptal ariyor cango aynaya bak dünyanin en buyuk aptalini goreceksin
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 4 ay önce Şikayet Et
  TABANI : Ortadoğuda emperyalizme hizmet için Batı tarafından yaratılan IŞID'le mücadele/ "TERÖRİZMLE MÜCADELE" kılıfı..//// ORTASI : IŞID'i manivela olarak kullanıp, Ortadoğuda SUNNİ-Şİİ savaşı körüklenmesi ve "MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRMA" projesi //// TAVANI : Dünya çapında "TERÖRİST İSLAM" algısını yerleştirip, müslümanlara Ortadoğu potasında tarruzlar yapılarak, petrol sahalarına konmak ve YAHUDİ ırklarından ilan ettikleri Kürtleri kullanarak, "israil ile Kürtler arasındaki bölgenin İŞİD'den temizlenmesi kılıfını "uzun soluklu" tutarak "VADEDİLMİŞ TOPRAKLAR" amacına yönelik birleştirilmesi amacına yönelik "HAÇLI SAVAŞII..!!!
  Cevapla
 • vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  farzedelim uluslararası sularda olsun balık mı tutuyordu o suda iha nız yoksa iranı mı görüntülüyordu..
  Cevapla
 • vatansevdalısı 4 ay önce Şikayet Et
  İran İHA sı ABD topraklarında düşürülse meşru müdafa ama İran da ABD İHA sının ne işi var. ABD ve AB hep bu çifte standardı uyguluyor. Müslüman ülkeler bu duruma sessiz ? Sessiz kaldıkça bunlar daha da cesaretleniyorlar ve hadlerini iyice aşmış durumdalar. UYANIN EY MÜSLÜMANLAR...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Takım'dan tarihi başarı!
Sürücünün ihmali yaşlı kadının hayatına mal oldu