Netanyahu: O silahlara asla izin vermeyeceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın Suriye'ye yerleşmesine ve nükleer silaha sahip olmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Netanyahu: O silahlara asla izin vermeyeceğiz
Netanyahu: O silahlara asla izin vermeyeceğiz
GİRİŞ 24.06.2019 17:37 GÜNCELLEME 24.06.2019 17:37
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Netanyahu, Batı Kudüs'te düzenlenecek ABD-Rusya-İsrail üçlü güvenlik zirvesine katılmak için İsrail'e gelen Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev ile görüştü.

 

 

Batı Kudüs'teki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen görüşmenin ardından Netanyahu ve Patrushev ortak basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İran yönetiminin İsrail'i yok etmeyi amaçladığını ve bu amaca ulaşmak için her gün çalıştığını iddia eden Netanyahu, "İsrail, kendisini yok etme çağrısı yapan İran'ın sınırlarına konuşlanmasına müsaade etmeyecektir. Ayrıca İran'ın nükleer silaha sahip olmasını engellemek için her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

 

 

İSRAİL'İN GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ

Patrushev ise üçlü güvenlik zirvesinde Suriye'deki krizin çözümüne dair önerilerin masaya yatırılacağını belirterek, "İsrail'in güvenliğine özel önem veriyoruz. Bu toplantı, İsrail'in güvenliğini sağlamak için komşusu Suriye'deki krizin çözümüne odaklanacak." dedi.

Bugün başlayacak 2 günlük zirveye, Patrushev'in yanı sıra ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben-Shabbat katılacak.

Batı Kudüs'teki zirvenin ana gündem maddelerini, Suriye'deki durum ile İran'ın bölgedeki rolünün oluşturacağı ifade ediliyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
iran suriye
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Aslm 7 ay önce Şikayet Et
  Yahudiler bukalemun gibi çoğu Müslüman görünüyor ama yahudi belki Türkiye in %50si böyle. Başta fetöcü ler ve diğer tarikatlar kime inanır kime kulluk ederler.
  Cevapla
 • Hak Aşığı 7 ay önce Şikayet Et
  İşte menfaat birliği yapan, müslüman düşmanı kafirlerin birbirleriyle nasıl dost olduklarını, sözde düşman abd ile rusyanın esasında birbirlerinin arkasını kolladığını gösteren bir tablo daha. Bunlar sadece mazlum müslümanları ölďurmeyi bilirler
  Cevapla
 • Ass 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlar dışta içerideki hainler ve destekçileriş
  Cevapla
 • Tarık ali 7 ay önce Şikayet Et
  İran mezhepçiliği bir kenara bırakmalı ve Sünnilere birlikte İsrail'i yok etmek için çalışma lı
  Cevapla
 • Dogrular 7 ay önce Şikayet Et
  Senin gibi katil bir devletde varda sadece caydiri guc olmak isteyen saldirgan olmayan devlet de niye olmasin bir gun yok olup gideceksiniz elbet o gun gelecek mazlum katilleri siz ve destekcileriniz sizleri kim koruyorsa onlarda
  Cevapla
 • Hacivat 7 ay önce Şikayet Et
  Bos laf vermede görelim kafana 10 tane nükleer silah yersin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İkinci rapor ortaya çıktı! ABD, Türkiye'yi eline almak için şeytani planı devreye soktu
Tesadüfün bu kadarı! Derbi öncesi dikkat çeken rakam '23'