Rusya'dan Türkiye'yi ilgilendiren önemli S-400 açıklaması

Rusya Ticaret Bakanı Denis Manturov, S-400 hava savunma sistemlerinin parçalarının Türkiye'ye sevkiyatının yakın zamanda başlayacağını belirtti. "Sevkiyat için gereken tüm kararların alındı" diyen Manturov, Türkiye'nin, S-400 sistemlerini almasını istemeyen ABD karşısında takındığı 'sağlam tavrı' da övdü.

Rusya'dan Türkiye'yi ilgilendiren önemli S-400 açıklaması
Rusya'dan Türkiye'yi ilgilendiren önemli S-400 açıklaması
GİRİŞ 25.06.2019 11:07 GÜNCELLEME 25.06.2019 11:07
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Manturov bir Rus ajansına demecinde, "ABD'nin, sözleşme şartlarının yerine getirilmesini engelleme girişimlerine karşın, Türkiye S-400 hava savunma sistemi satın almış olması konusunda sağlam ve tavizsiz bir tavır sergiledi" dedi.

Rusya Ticaret Bakanı, "S-400 hava savunma sisteminin Türkiye'ye teslimatı için gereken tüm kararlar alınmış durumda. İlk parçaların sevkiyatı planlandığı gibi en yakın zamanda başlayacak" diye ekledi.

Kullanımda olan en iyi hava savunma sistemlerinden biri olarak gösterilen S-400, insanlı ya da insansız her türlü hava aracının yanı sıra hem kruz hem de balistik füzeleri imha edebiliyor.

Azami menzili 400 kilometre, ulaşabildiği en yüksek irtifa da 30 kilometre olan bu sistem ayrıca, her hedefe iki füze kilitleyerek, eş zamanlı olarak 80 hedefi vurabiliyor.
Sevk edilmeleri halinde, Türkiye S-400 bataryalarına sahip ilk NATO ülkesi olacak.

Türkiye'nin Rusya'dan dört adet S-400 bataryası almasını öngören anlaşmanın değerinin 2.5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • ALPASLAN 3 ay önce Şikayet Et
  Bayraklarla karşılamaya gidelim. Amerika iyice kudursun. Hava alanlarına futbolcu karşılamaya gidiyoruz... S-400 geldiği gün bayramdır bizim için. Aklına ne yaptırım geliyorsa yapsın. Ama savaşa yemeyecek..
  Cevapla
 • Çavuş 3 ay önce Şikayet Et
  Bu bölgede fazla at oynatmaya başladı bunun önünü s-400 kesecek biz pozisyonumuzu sağlama alacak ne varsa ulus olarak almalıyız, Türkiye,ye dost olan kazanır.
  Cevapla
 • FATİh 3 ay önce Şikayet Et
  Ne zaman biz bunları yaptık o zaman büyük devlet okuruz yani bize daha var ah birde üretmeye çalişsak Birak üretmeyi üretmek isteyene bile köstek oluyoruz ne zaman akıllanacağız silah ve para kimdeyse dünyayı o yönetir tabi rabbim dilerse bir sebebiyet allah cc bu millete akıl versin
  Cevapla
 • Azmi 3 ay önce Şikayet Et
  Bir vatandaş olarak kaç para payımızadüşerse verelim, bu bataryalarla donatılsın ülkenin dört bir yanı 4 adet batarya 2.5 milyar dolarsa, milyonlarca insan destek olsun 15 20 tane daha alalım 1 ay kuru ekmek yeriz hiç önemli değil. Yeterki mehmetçiğimiz rahat etsin ülkemiz rahat etsin.
  Cevapla
 • Erdalsilo 3 ay önce Şikayet Et
  Asrın projesi Türkiye korunmaya geçiyor Rüsya satacak devletler bulacak Türkiye sayesinde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Operasyona ara verilmişken İran'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması
Michael Doran: YPG, PKK'nın Suriye koludur