Başkan Erdoğan, G-20 öncesi ABD'ye, Fransa'ya ve Çipras'a meydan okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, S-400 hava savunma sistemleri, Fransa'nın Kıbrıs'ta söz söylemesi, Çipras'ın Doğu Akdeniz üzerinden Türkiye'ye tehditleri gibi konularda önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 25.06.2019 12:55 GÜNCELLEME 25.06.2019 13:07
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

G-20 ÖNCESİ S-400 AÇIKLAMASI

S-400 hava savunma sistemlerini önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. Güvenlik ihtiyaçlarımız konusundaki farklı seçeneklere de kapımız daima açık olmuştur. Türkiye bu konuda izin almak, hele hele baskılara boyun eğmek durumunda değildir. S-400 meselesi doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili konudur ve bundan geri adım atmayacağız.

Çin ve Amerika arasında süren ticaret savaşını herkes için kazanca dönüştürecek tüm girişimlere destek veriyoruz. Dünya çapında İslam'a Müslümanlara ve Türklere karşı yürütülen husumet politikalarına en gür sada ile karşı çıkmaya devam ediyoruz.

Yaptığımız operasyonla terör tehditlerini kaynağından önleyecek başarılar elde ettik. Türkiye’yi bölgemizdeki krizin ve yıkımın bir parçası haline getirmeye yönelik tüm çabaları hakim bıraktık.

Terörist başının kamuoyuna yaptığı açıklamalar; örgüt içinde politikada ve bölge politikasında ciddi görüş ayrılıklarının ortaya çıktığının işaretleridir. DEAŞ’ı diriltmeye yönelik oyunları bozuyoruz.

"DOĞU AKDENİZ’DEKİ GELİŞMELER: KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"

Doğu Akdeniz’de bölgede attığımız adımları kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu havzadaki petrol doğalgaz arama faaliyetleri konusunda Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını yok sayan girişimlere asla izin vermeyeceğiz. Geçmişte bizim böyle sondaj, arama-tarama gemilerimiz yoktu. Ancak kiralama sistemiyle dünyadan bulabilirsen kiralayacaksın, gelip bu çalışmayı yürüteceksin.

Ama şimdi hem arama hem sondaj gemileri olmak üzere 4 tane bu gemilere sahip olduk. Bu gemilerimizle birlikte biz Doğu Akdeniz’de bu çalışmaları sürdürmeye başladık.

"YUNANİSTAN BAŞBAKANI KENDİNCE BİR ŞEYLER SÖYLÜYOR"

Yunanistan Başbakanı kendince bir şeyler söylüyor, ne söylerse söylesin... Bizim orada bir defa haklarımız var. Aynı şekilde bu haklarımızı koruma adına hem arama tarama yapacak olan gemilerimiz, hem sondaj gemilerimiz faaliyetleri sürdürecek. Silahlı kuvvetlerimiz gerekli tedbiri aldı, alıyor, alacaktır.

Ülkemizde sözde siyaset yapanlar "niçin böyle adımlar atıyoruz" gibi eleştiriler yapıyorlar, yapabilirler. Ama bunların böyle bir derdi yok.

''FRANSA SEN KONUŞAMAZSIN''

Bir şeyi hep söyledim. Burayla ilgili Fransa'nın söyleyecek hiçbir şeyi yoktur. Burada Türkiye konuşur garantördür. Yunanistan konuşur garantördür. İngiltere konuşur garantördür. Ama Fransa sen konuşamazsın, senin böyle bir yetkin yok. Sularla ilgili de ilgi alanları içerisinde olanlar varsa onların da söyleyecek bir şeyleri olabilir. Kıbrıs'a gelince burada 3 tane garantör ülke var. Ancak bunlar konuşur.

''ŞU ANA KADAR 330 BİN SURİYELİ GERİ DÖNDÜ''

Şu ana kadar 330 bin Suriyeli geri döndü, Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki sorunlar çözülünce bu rakam milyonlara ulaşacak. Bir tanesi 'Şu kadar bölünmüş yol yaptık demekle mi oy alacaksınız?' diyor. 26 tane havalimanını 56'ya çıkarttık diye mi bu millet size oy verecek? Kahramanmaraşlı kardeşim anladı ama bu hanımefendi hala anlamadı. Dağları yüzlerce tünelle deldik. Siz geçmişte bakanlık da yaptınız. Geçmişte niye bunları yapamadınız? İsteseler de istemeseler de biz yine bu yolları yapmaya devam edeceğiz. Bu tünelleri açmaya köprüleri yapmaya devam edeceğiz.

YAZDIR
YORUMLAR 69
 • Yörük GURD 4 ay önce Şikayet Et
  Reis tarihte de örneği var ; Türk'ü Türk'ten başka yenen olmamış.Allah (c.c) sana sağlıklı-dinamik ve huzurlu ömür versin.Başamızdan eksik etmesin.(Amin)
  Cevapla
 • Bey 4 ay önce Şikayet Et
  Selam sana
  Cevapla
 • Gazi 4 ay önce Şikayet Et
  O kadar...... reis durmak yok yola devam.. herkes dersini alaca tek bayrak, tek vatan, tek millet olarak 2023 hedeflerine ulaşılacaktır.
  Cevapla
 • Erdoğan 4 ay önce Şikayet Et
  pkk pyd fetö deaş chp nin sahipleri abd ab israil size söylüyor
  Cevapla
 • Mizah 4 ay önce Şikayet Et
  “Sevildiğin yere sıkça gidip gelme, muhabbetin kalkar, itibarın kalmaz. Düşmanını çoğaltma, haklı olduğunda kavgadan korkma! Bilesin ki; atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler!” Her şeyin ortası makbuldür, sevginin de. Sevdiğini gereğinden fazla sevmeyesin. Sevgini de, sadece yüreğinin eline vermeyesin. En çetin imtihan “sevgi”yle olanıdır. “Kişi ne kadar bahadır olsa da, muhabbete tuş olur.” diyen atanın sözünü aklından çıkarmayasın. Böyle imtihan olmamak, istikbalde neslinden utanmamak için gecelerin bağrında, seherlerin aydınlığında duaya durasın. Senin ideallerin ve geleceğe dair hedeflerin var oğul.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Türkiye'den çirkin provokasyona çok sert tepki!
Türk lirası dopingi! Son 20 ayın zirvesine yükseldi