Kremlin, Putin - Zelenskiy görüşmesini değerlendirmeye aldı!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in Putin ile görüşme talebinden sonra Kremlin değerlendirme sürecinin başladığını açıkladı.

Kremlin, Putin - Zelenskiy görüşmesini değerlendirmeye aldı!
Kremlin, Putin - Zelenskiy görüşmesini değerlendirmeye aldı!
GİRİŞ 08.07.2019 15:22 GÜNCELLEME 08.07.2019 15:22

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Donbas ve Kırımın kime ait olduğunu tartışmak için görüşmek istediğini belirtti.

Putin ile Kırım ve Donbas konusunda görüşmek istediğini belirten Zelenskiy, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e seslenmek istiyorum. Konuşmamız gerekiyor mu? Gerekiyor. Kırım'ın kimin olduğunu ve Donbas'ta kimin bulunduğunu konuşalım'' ifadelerini kullanmıştı. Bu ifadelerin ardından Ukrayna tarafı görüşmenin Belarus'un başkenti Minsk'te gerçekleştirilmesini talep etti.

KREMLİN'DEN ÇEKİMSER AÇIKLAMA

Ukrayna cephesinden gelen bu açıklamaların üzerine Kremlin'den resmi açıklama geldi. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Rusya, Zelenskiy’in bahsettiği formattaki İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa’nın katılımıyla gerçekleştirilmesi talep edilen görüşmelere cevap vermeye henüz hazır değil. Ancak kesinlikle bu teklif incelenecek. Bu talepler dikkate alınacak ancak net bir açıklama yapamam'' dedi. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Real Madrid'in göğsünde Türkiye yazacak!
Pakistan Başbakanı İmran Han'dan 'Diriliş Ertuğrul' talimatı!