ABD onlara devlet desteğini kesecek

ABD yönetimi, yeni düzenlemeyle, göçmenlere devlet desteğini kesecek ve oturum izni vermeyecek.

ABD onlara devlet desteğini kesecek
ABD onlara devlet desteğini kesecek
GİRİŞ 13.08.2019 00:23 GÜNCELLEME 13.08.2019 00:45
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, yeni düzenlemenin, ABD'li vergi mükelleflerini ve yardıma muhtaç olanlar için ayrılan sosyal güvenlik yardımlarını korumak amacıyla getirileceği belirtildi.

 

 

Yeni düzenlemeye göre yardıma muhtaç göçmenlere hem devlet desteği kesilecek hem de oturum izni verilmeyecek.

Açıklamada, "Bu adım, ABD'ye gelmek isteyen göçmenlerin kendi ayakları üzerinde durmasını ve devletin sağladığı sosyal güvenlik desteğine dayanmamasını sağlayacak" ifadeleri kullanıldı.

 

 

Gelir seviyesi düşük göçmenlerin artık ABD devletinden sağlık sigortası, gıda veya barınma yardımı gibi destekler almasının engelleneceği belirtilen açıklamada, ABD devletinden hala yardım alan oturum hakkı sahiplerinin vatandaşlık işlemlerinin yapılmayacağı ve ülkeden gönderilebileceği kaydedildi.

Açıklamada, Başkan Donald Trump'un göçmenlerin devlet desteğine bağlı olmalarını önlemek istediği vurgulanarak, "Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası, ABD'ye gelmek isteyen herkesin bu kurala uyması gerektiğini ortaya koyuyor. Bu yasa kapsamındaki hukuki gereklilik uzun zamandır uygulanmadığından Amerikalı vergi mükelleflerine büyük yük biniyordu" denildi.

Ayrıca düzenlemenin, çarşamba günü imzalanacağı ve 60 gün içerisinde yürürlüğe gireceği aktarıldı.

GÖÇMENLİK KURUMLARINDAN TEPKİ!

Öte yandan sivil toplum kuruluşları ve göçmen dernekleri, söz konusu düzenlemeye tepki gösterdi.

Dernekler, düzenlemenin, yardıma ihtiyacı olan göçmenlere büyük zorluklar yaşatacağı uyarısında bulundu.

Ulusal Göçmenlik Hukuk Merkezi yöneticisi Marielena Hincapiee, yazılı açıklamasında, "Bu düzenleme, özellikle hayati önem taşıyan sağlık hizmetleri ve gıda yardımı alan göçmenlerin üzerinde büyük etki yapacak. ABD, bunun getireceği zarardan yıllarca kurtulamaz" değerlendirmesinde bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Muhammet 3 ay önce Şikayet Et
  Abd’de yaşanılacak bir ortam kalmadı zaten göçmenleri köle gibi çalıştırıyorlar kaymağını Amerikalı yiyor.
  Cevapla
 • Momedo 3 ay önce Şikayet Et
  Göçmen gücündrn faydalandı büyüdü ekonomisine göçmenlerin katkısıda çok oldu ama erimeye başlıyor artık çöküyor çökecek bunlar çillerin kemer sıkma politikasının 1 başka versiyonu. Kendi komşularınıda kuruttuğu için etrafında oksijen alanı bırakmadı. E dünyada saldırmadığı ülkede kalmadı artık abd hayattan zevk almıyor uzayda 1 şeyler bulsaydı onu hayatta tutacak daha 1 güçlenirdi oda yok. Aradıkları dünyayı bulamadılar dünyada tatmadıkları 1 lezzet kalmadı ve maneviyatta yok artık ruh ölünce beden ne görür ne koku alır tat alır. Son darbeyi kim vuracak görelim. Bence kendi ayaklarına sıkacaklar veya ingilizlerden yada Almanlardan büyük 1 darbe yiyecekler çin veya rusyadan yemeseler.
  Cevapla
 • vatandas 3 ay önce Şikayet Et
  Adamlar, sadece onlara mülteci olmak için, atmadıkları takla yoktu. Yani büyük bir sektör ve rant kapısı. Daha doğrusu; kara borsa diyelim. O kapı kapanırsa; bazı baronlar para kazanamayacak. Bunların başında Meksika var.
  Cevapla
 • OSMANLI TOKADI 4 ay önce Şikayet Et
  ABD çatır çatır batıyor. Batışın sesleri bunlar....
  Cevapla
 • Şeytanın elçileri 4 ay önce Şikayet Et
  Göçmenleri göçmen yapan ülkelrinden eden sizsiniz. Yardımı kesen yine siz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin adımı İngiltere'yi rahatsız etti!
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar