İsrailli isme kötü haber! 'Şimdi hapı yuttu'

Beny Steinmetz ve iki kişi, bir demir madeninin işletme hakkını almak için Gine Cumhuriyeti'ne 10 milyon dolar rüşvet verdiği gerekçesiyle Cenevre'de hakim karşısına çıkacak.

İsrailli isme kötü haber! 'Şimdi hapı yuttu'
İsrailli isme kötü haber! 'Şimdi hapı yuttu'
GİRİŞ 14.08.2019 09:10 GÜNCELLEME 14.08.2019 09:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İsrailli milyarder iş adamı Beny Steinmetz ve iki arkadaşının, Gine Cumhuriyeti’nde bir demir madeninin işletme hakkının kendilerine verilmesini sağlamak için rüşvet verdikleri gerekçesiyle İsviçre'de yargılanacağı bildirildi.

 

 

Ulusal basına yansıyan haberlere göre, İsviçreli Savcı Claudio Mascotto, Steinmetz ve iki arkadaşı hakkında, eski Gine Cumhurbaşkanı Lansana Conte’nin eşine 2005’te Simandou bölgesindeki demir madenlerinin işletim haklarını kendilerine vermesi için 10 milyon dolar rüşvet verdiği gerekçesiyle dava açtı.

Steinmetz ve 2 iş arkadaşı için 2 ila 10 yıl hapis cezası talep eden Savcı Mascotto, Conte’nin eşine paranın bir kısmının İsviçre bankaları üzerinden ödendiğini belirtti.

 

 

Simandou'daki madeni işletme haklarından vazgeçmesi karşılığında Steinmetz ve şirketi hakkındaki suçlamaları geçen şubat ayında düşüren Gine hükümeti ise İsviçre’deki davaya dahil olmayacağını bildirdi.

İsrailli iş adamı, kendisine yönelik suçlamaları reddediyor.

Dünyanın en büyük demir rezervlerinden biri olan Simandou’da 2,4 milyar ton yüksek kaliteli demir cevheri bulunduğu tahmin ediliyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
isviçre
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Bahrio 4 gün önce Şikayet Et
  Avrupa da zenginlerin hücreleri 5 yıldızlı otelden daha iyi. Birde parayı bastımı iyi hal göz önünde bulundurularak Sabah çıkar akşam yatmaya gelir. Zaten Yahudi asıllı, onların AB de özelliği var. Hapı yutmaz bunlar.
  Cevapla
 • Hakan 4 gün önce Şikayet Et
  Bunların çalışma sistemi bu 'nu bu şekil alamazsa başka şekilde alırlar isviçre rüşvetin başkenti ordanda yirtar
  Cevapla
 • Ali 4 gün önce Şikayet Et
  Tiyatro
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TBB Başkanı Feyzioğlu: Ne dedikleri çok önemli değil
İşte başlarına bela açan hayvanların zor anları...