Cesedin İrlandalı kadına ait olduğu ortaya çıktı

Malezya'da polis tarafından dün ormanlık arazide bulunan cesedin, 4 Ağustos’ta tatil yaparken kaybolan 15 yaşındaki İrlandalı Nora Anne Quoirin’e ait olduğu doğrulandı.

Cesedin İrlandalı kadına ait olduğu ortaya çıktı
Cesedin İrlandalı kadına ait olduğu ortaya çıktı
GİRİŞ 14.08.2019 13:38 GÜNCELLEME 14.08.2019 13:38

Malezya’nın Seremban kentinde ailesiyle birlikte geldiği tatilde 4 Ağustos’ta kaybolan 15 yaşındaki İrlandaNora Anne Quoirin’i arama çalışmaları kapsamında dün yerel polis bir genç kızın cansız bedenine ulaşmıştı. Bulunan cansız bedenin kaybolan yarı Fransız yarı İrlandalı genç kıza ait olduğundan şüphelenen polis, resmi duyuru için kimlik tespitini beklediklerini açıklamıştı. Bunun üzerin dün hastaneye giden aile, bulunan cansız bedenin kızları Nora Anne Quoirin’e ait olduğunu doğruladı.

 

 

Resmi açıklamayı yapan Polisi Şefi Mohamad Mat Yusof, "Aile bugün bulunan bedeni teşhis etmek için getirildi ve bedenin gerçekten Nora Anne olduğunu doğruladılar" ifadelerini kullandı.

Quoirin'in ailesine yardım eden Lucie Blackman Trust, "Bedeni bugün bulunan genç kızın, kayıp Nora Quoirin olduğunu üzüntüyle doğrulayabiliriz" derken "Yerel polis kimliği doğruladı" açıklamasında bulundu.

 

 

Nora’nın teyzesi, "Nora nasıl yardım alacağını bilmez ve asla kendi isteğiyle ailesini bırakıp gitmez. Nora özel ihtiyaçları olan bir çocuk. Onu özellikle savunmasız bırakan öğrenme ve gelişimsel engelli olması. Güvenliği için endişeleniyoruz" açıklamasını yaparak Nora’nın kayboluşundan duydukları korkuyu paylaşmıştı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine operasyon
Çavuşoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tepki: Herhalde Yunan gemisi sanıyor