İdlib'de rejime ait savaş uçağı düşürüldü

Suriye'de rejim karşıtlarının elindeki son kent olan İdlib'e yönelik Esad rejiminin havadan ve karadan saldırılar devam ediyor. Bugün bombardıraman için havalandığı öne sürülen bir rejim uçağının İdlib kırsal alanında rejim karşıtları tarafından düşürüldüğü iddia edildi.

İdlib'de rejime ait savaş uçağı düşürüldü
İdlib'de rejime ait savaş uçağı düşürüldü
GİRİŞ 14.08.2019 20:24 GÜNCELLEME 14.08.2019 21:10
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hemen her gün rejim uçaklarının bombaladığı kentte bugün bir rejim uçağının muhalifler tarafından düşürüldüğü iddia edildi.

PİLOT KENDİSİNİ FIRLATARAK KURTULDU

Bombardıman için İdlib semalarında uçan rejime ait Sukhoi-22 model savaş uçağının Han Şeyhun bölgesi yakınlarında düşürüldüğü ve uçağın pilotunun kendisini fırlatarak kurtulduğu öne sürüldü.

Suriye'nin kuzeybatısında, Hatay'ın karşısındaki İdlib kenti, ülkedeki iç savaşın başlamasının ardından Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolüne girdi.

 

 

Lazkiye, Halep ve Hama ile komşu olan 1,5 milyon nüfuslu İdlib, rejim kontrolüne giren bölgelerden tahliye edilenlerin sığınmasıyla 4 milyona ulaştı. Bünyesinde 70 bin civarında silahlı militanı bulunduğu öne sürülen radikal dinci örgüt Heyet Tahriri Şam (HTŞ) kontrolünde olan ve ülkenin her yerinden gelen rejim karşıtlarının toplanması nedeniyle 'Küçük Suriye' olarak adlandırılan İdlib, Esad rejiminin hedefi haline geldi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
idlib esed rejimi
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • işte bu 3 ay önce Şikayet Et
    madem saldırılara şımarıkça devam ediyorlar. uçak savar füze vermenin zamanı geldi.
    Cevapla
  • İsim 3 ay önce Şikayet Et
    Elhamdulillah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Görenler şaşkına döndü! Kayseri'de bulundu, tam 26 girişi var
İşte geleceğin otomobilleri...