Binlerce kişi mahsur kalmıştı! Tahliyeler başladı

Yunanistan'ın Semadirek Adası'nda, ana karayla feribot bağlantısındaki sorunlar sebebiyle mahsur kalan yaklaşık bin 500 turistin tahliyesine başlandı.

GİRİŞ 16.08.2019 14:45 GÜNCELLEME 16.08.2019 15:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yunanistan'ın Semadirek Adası'nda (Samothraki), ana kara ile feribot bağlantısında yaşanan sorunlar nedeniyle mahsur kalan yaklaşık bin 500 turistin tahliyesine başlandı.

 

 

Yunanistan Denizcilik Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamada, başka bölgelerden tahsis edilen iki feribot ve bir deniz otobüsünün, Semadirek'te zor koşullarda günlerdir bekleyişlerini sürdüren ziyaretçileri dünden itibaren Dedağaç Limanı'na taşıdığı belirtildi. Adada baş gösteren yiyecek ve ilaç sıkıntısının da giderilmeye başlandığı bildirildi.

Yunanistan Denizcilik Bakanı Yorgos Plakiotakis de sorunun mümkün olan en iyi şekilde çözüldüğünü söyledi.

 

 

Yunan basınındaki haberlerde, Dedağaç ile Semadirek arasında sefer yapan gemilerde meydana gelen arızalar yüzünden 6 Ağustos'ta durdurulan feribot seferlerinin yeniden başlamasıyla adadaki yaşamın normale dönmeye başladığı ifade edildi.

Feribot seferlerinin yapılamaması nedeniyle adada yiyecek ve konaklama sıkıntısının baş gösterdiği, olayın bölge turizminde büyük ölçüde olumsuz etki bıraktığı belirtilen haberlerde, Yunanların en büyük dini bayramlarından biri olan 15 Ağustos bayramı günleri için Semadirek'te yapılan rezervasyonların yüzde 100'ünün iptal edildiği kaydedildi.

FERİBOTUN ARIZALANMASIYLA İKİ GEMİ TAHSİS EDİLMİŞTİ

Yazın, Dedağaç ile Semadirek arasında sefer yapan feribotun 6 Ağustos'ta makinelerinde arıza meydana gelmesinin ardından bu güzergah için başka bölgelerden iki gemi tahsis edilmişti.

Dedeağaç Limanı'na gelen iki geminin de ilk seferinde arıza yapması üzerine daha büyük bir gemi görevlendirilmişti.

Ancak bu gemi de Dedeağaç'tan aldığı yaklaşık 560 yolcu ve 227 araçla gittiği Semadirek Adası'nda, liman tesislerinin yetersiz olması nedeniyle limana yanaşamadan tekrar Dedağaç'a geri dönmüştü.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Sedat 7 ay önce Şikayet Et
  Bu adaları yunana verenlerin iki cihanda da yüzü gülmesin.
  Cevapla
 • Bahri 7 ay önce Şikayet Et
  10 günde 1500 turistin bıraktığı parayı düşünün. Yunan oyunu.
  Cevapla
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Dostum turistler magdur oldumu para geri ödenir
  Cevapla
DİĞER HABERLER
29 Mart Pazar gazete manşetleri - Seferberlik ilan edildi, yerli aşı son sürat!
Son dakika: Hafter'e 'Türk SİHA' şoku! Gelen haberle neye uğradığını şaşırdı