Yunanistan çıldırdı! AB, Erdoğan'ı alkışlıyor

Türkiye'nin Doğu Akdeniz konusunda uluslararası hukukun dışına çıkmaksızın attığı sağlam adımlar, Yunanistan'ı çaresizliğe sürükledi. Avrupa'nın ''aslında bir süper güç olması gerektiğini'' yazan Yunan basını, Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulanmamasından yakındı. Haberde, ''Erdoğan alkış tutarken AB dans ediyor.'' ifadelerine yer verildi.

Yunanistan çıldırdı! AB, Erdoğan'ı alkışlıyor
Yunanistan çıldırdı! AB, Erdoğan'ı alkışlıyor
GİRİŞ 15.09.2019 15:28 GÜNCELLEME 15.09.2019 15:28
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Doğu Akdeniz’deki üç gemisi ve onlara eşlik eden fırkateynler ve İHA’larla sahadaki hakkını bizzat sahada koruyan Türkiye, Yunanistan’ın elini kolunu bağladı. Türkiye’nin uluslararası hukukun dışına çıkmadan attığı sağlam adımlar, Yunan basınını Avrupa’yla karşı karşıya getirdi.

 

 

Yunanistan merkezli yayın yapan ProNews haber sitesi, Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon konusunda Türkiye’ye Brüksel merkezli olarak yaptırım uygulanmamasıyla ilgili olarak “Türkiye için Avrupa Birliği” başlığı attı.

Söz konusu haberde, Avrupa Birliği (AB) hakkında “Destekçileri tarafından her fırsatta ‘süper bir güç’ olduğu söylenen AB, Erdoğan’ın enerji ve mülteci politikasına yanaşıyor.” ifadelerine yer verildi.

 

 

Kıbrıs adasının münhasır ekonomik bölgesi konusunda AB’nin Türkiye’ye yeni yaptırımları gündeme almak bir kenara, Türkiye’yle tartışma ortamına bile girmediğini yazan ProNews, şunları kaydetti:

“Bürksel ve Berlin yönetimlerinin ‘Türkiye’den çıkıp Yunanistan üzerinden Avrupa’ya akacak bir mülteci seli’ noktasında korkuları var. Almanya’nın eski Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in Avrupa Komisyonu Başkanı olması, Kıbrıs meselesinde ‘uygulanabilir bir çözüm’ bulunmasını da beraberinde getiriyor. Jean Claude-Juncker’in yerine Avrupa Komisyonu Başkanı olan Ursula von der Leyen, maalesef Kıbrıs Rumlarının çıkarları konusunda daha negatif bir bakış açısına sahiptir. Diğer bir deyişle, AB’nin yeni Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Ankara ile ilişkileri onaracak gibi görünüyor.”

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la “Türkiye’deki mülteciler için sağlanan fonun genişletilmesi” konusunda görüşme yapma telaşında olduğu ifade edilen haber, şu sözlerle tamamladı:

“Kısacası; Erdoğan alkış tutarken AB dans ediyor.”

KAYNAK: STAR
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • ihsan 5 ay önce Şikayet Et
  dangalak yunan se4n kendibe baksana
  Cevapla
 • Emin.d 5 ay önce Şikayet Et
  Daha halen Türkiyenin gücünün farkında olduklarını sanmıyorum. Hanı bir zamanlar Türkiye AB ye girmek istiyordu şimdi ise AB Türkiyenin yer yer Emin adimlarla yürümesi bazi komşu ülkelerin nedense zoruna gidiyor. Demem şu ki Türkiye artık eski Türkiye değil.
  Cevapla
 • enver 5 ay önce Şikayet Et
  miçtotakis, değil reisle, sayın İbrahim kalın la görüşse bile başarıdır.
  Cevapla
 • Hacivat 5 ay önce Şikayet Et
  Türkises Acil nükleer Silah yapmali
  Cevapla
 • Dadas 5 ay önce Şikayet Et
  Gaz veya petrole ulasmamiz mutlaka gerekiyor. Gemilerde denetleme yapalım bu gaz neden bulunmuyor hâlâ. ...
  Cevapla
 • amca 5 ay önce Şikayet Et
  4 kilometre derine kaç günde inmelerini bekliyosun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP'den skandal iddia! Valilik görüntüleri paylaştı
Trabzonspor 9 sezon sonra lider!