Kerbela'yı kana bulamıştı, saldırgan yakalandı!

Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi, dün Kerbela kentinde bir yolcu otobüsünde meydana gelen ve 12 kişinin ölümüne yola açan patlamanın failinin yakalandığını duyurdu.

Kerbela'yı kana bulamıştı, saldırgan yakalandı!
Kerbela'yı kana bulamıştı, saldırgan yakalandı!
GİRİŞ 21.09.2019 10:47 GÜNCELLEME 21.09.2019 10:47

Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi’nin Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, Babil - Kerbela kentleri arasında sefer yapan bir otobüsün hedef alındığı saldırının derin bir üzüntüyle karşılandığı belirtildi. Açıklamada, "Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri şehitlerin naaşını ve yaralıları hastanelere kaldırmak için seferber olmuştur.

 

 

Aynı zamanda saldırıyı gerçekleştireni bulmak için büyük çaba harcayan güvenlik güçlerimiz kısa bir süre sonra saldırının failini yakalamayı başarmıştır'' ifadeleri kullanıldı. Irak'ın güneyindeki Kerbela kentinin giriş kontrol noktasında dün bir yolcu otobüsünde meydana gelen patlamada 12 kişi hayatını kaybetmiş, 5 kişi de yaralanmıştı. 

KERBELA'DA PATLAMA

 

 

Irak Savunma Bakanlığına bağlı Güvenlik Medyası Ağından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kerbela İl Sağlık Müdürlüğü, kentin girişindeki 54. Kontrol Noktası yakınında meydana gelen patlamada 12 kişinin öldüğünü, 5 kişinin yaralandığını bildirdi.

Patlamada, araç içinde bulunan bazı kişilerin yandığını aktaran İl Sağlık Müdürlüğü, yaralıların tedavi için hastaneye kaldırıldığı bilgisini verdi.

KAYNAK: AA, İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye düşmanı Dahlan yine sahnede! İşte BAE'nin Türkiye'deki yeni ayaklanma planı
Dünyanın sonuna hazırlık yapıyorlar: Kıyamet Ambarı