Türk Konseyi'nden ortak 'Barış Pınarı Harekatı' bildirisi!

Azerbaycan'da düzenlenen Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 7. Zirvesi sonuç bildirgesinde, Barış Pınarı Harekatı'na destek kararı yer aldı.

Türk Konseyi'nden ortak 'Barış Pınarı Harekatı' bildirisi!
Türk Konseyi'nden ortak 'Barış Pınarı Harekatı' bildirisi!
GİRİŞ 15.10.2019 16:20 GÜNCELLEME 15.10.2019 16:20
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ev sahipliğinde düzenlenen zirveye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev katıldı.

Türk Konseyi gözlemci üyesi Macaristan'ın Başbakanı Viktor Orban ile kuruma üye olmasa da etkinliklere katılım sağlayan Türkmenistan'ın Başbakan Yardımcısı Pürli Agamuradov da toplantıda hazır bulundu.

Toplantı sonrasında kabul edilen ve liderlerce imzalanan bildiride, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Türk Konseyi, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nın terörizmle mücadeleye, Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanmasına, Suriyelilerin teröristlerin zulmünden kurtarılmasına ve yerlerinden edilmiş Suriyelilerin ana vatanlarına güvenli ve gönüllü geri dönüşleri için şartların oluşturulmasına katkıda bulunacağına olan umut ve inançlarını beyan etmektedir."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Türk Konseyi
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Türk 5 ay önce Şikayet Et
    Türkün Türkten başka dostu yokmuş bikez daha anladık
    Cevapla
  • Musafir 5 ay önce Şikayet Et
    Buda arap birliğine kapak olsun...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'den korkunç görüntüler: Seyyar morglar bile doldu, cesetler ortada
Osmanlı'nın Avrupa'ya verdiği büyük insanlık dersi!