ABD'den Türkiye göndermeli S-400 açıklaması! Tuhaf Kalaşnikov örneği

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın siyasi ve askeri işlerden sorumlu Bakan Yardımcısı Clarke Cooper, "Rusya, S-400 hava savunma füze sistemlerinin çeşitli versiyonlarını dünyaya dayatmak için çok çalışıyor” dedi. Cooper'ın konuşmasında Kalaşnikov üzerinden yaptığı Rusya okuması dikkatlerden kaçmadı.

ABD'den Türkiye göndermeli S-400 açıklaması! Tuhaf Kalaşnikov örneği
ABD'den Türkiye göndermeli S-400 açıklaması! Tuhaf Kalaşnikov örneği
GİRİŞ 02.11.2019 09:31 GÜNCELLEME 02.11.2019 17:49
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın siyasi ve askeri işlerden sorumlu Bakan Yardımcısı Clarke Cooper, Rusya'nın S-400 hava savunma sistemi pazarlama yaklaşımı ile Sovyetler Birliği'nin Kalaşnikov tüfeğiyle silah pazarını fethetmesini karşılaştırdı.

 

KALAŞNİKOV ÖRNEĞİ

Politico dergisinin haberine göre, Washington merkezli bir düşünce kuruluşu olan Meridian International Center'da konuşan Cooper, "AK-47'nin, Güneydoğu Asya'dan Afrika'ya kadar Sovyet destekli isyancı hareketlerin evrensel sembolü haline geldiği günden bu yana uzun bir yol kat edildi. Bugün Rusya, S-400 hava savunma füze sistemlerinin çeşitli versiyonlarını dünyaya dayatmak için çok çalışıyor" ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE GÖNDERMESİ

Cooper, "Rusya, S-400 gibi sistemlerin hedefe odaklanmış pazarlaması sayesinde ve partnerlerimizin güvenlik kaygılarından yararlanarak onlara en gelişmiş savunma teknolojilerini sağlayarak hukuki ve teknolojik açında bize engeller yaratıyor" dedi.

"ABD OLARAK SİLAH PAZARINI KAYBEDİYORUZ"

ABD'nin, Soğuk Savaş'tan bu yana ilk kez silah pazarındaki üstünlüğünü kaybetmeye başladığını dile getiren Cooper, birçok ülkenin ABD ile savunma ve güvenlik alanındaki partnerliğe artık zaruret olarak değil seçenek olarak baktığını söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 50
 • Afşin 5 ay önce Şikayet Et
  Abdnin dünyaya göre pozisyonu haydutluktur. Abd zorbadır.
  Cevapla
 • YAŞLI BOZKURT 5 ay önce Şikayet Et
  Ben sizin dostluğunuzun ta
  Cevapla
 • Ufuk 5 ay önce Şikayet Et
  Çünkü verdiğiniz silahlarla ülkeleri kontrol ediyorsunuz.iki devlet savaşırken.ikisindede f 16 laf olsun.sen hangisinin yenilmesini istiyorsan ,yenilmesi gereken devletin bütün yazılımlarını değiştirerek o devletin uçakları savaşamaz duruma geliyor.artık senin bu oyununu dünya çözdü.ve sana asla güven kalmadı.zaten sendeki silah üreticileri nin büyük ekseriyeti yahudi olduğuiçin ,yazılımları hep kendine sakladı.hiç bir devlete yazılım vermedi.şifreler tamamen onlarda.artık dünya kendisilahını kendisi üretmek istiyor.yada güvendiği ülkeden silahını alıyor.bir savaş olsa benim silahımı kullanamazsın diyorsun.al silahlarını.senin olsun.kıbrıs savaşında uçaklarımızın lastiklerini vermediniz.
  Cevapla
 • Eren 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Tarihi ve yakın dönemde , Türkiye düşmanlığı ve Ülkelerin saldırgan tavrı , göstermiş ki , Türkiye Nükleer Güç olması , olmazsa olmazıdır ...
  Cevapla
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  Paran ve teknik özelliğin olursa evet ama ikiside olmayınca garip
  Cevapla
 • Eren 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Tarihi ve yakın dönemde , Ne kadar Türkiye Düşmanı olduğunu gördü ... Türkiye Acil , Zaman kaybetmeden, Nükleer Güç olması lazım ... Güvenlik ve Caydırıcılık kaçınılmaz bir hal almış ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bir futbol maçıyla kabusa dönen iki şehir!
ABD'den korkunç görüntüler: Seyyar morglar bile doldu, cesetler ortada