NATO'dan Türkiye itirafı: Haritaya bakın anlarsınız!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin NATO için çok önemli bir ülke olduğunu belirterek, "Bunu anlamak için haritaya bakmak ve Türkiye'nin jeostratejik durumunu incelemek yeterli. Bu, fikir ayrılığı bulunan konuları konuşmayı engellemeyecektir." dedi.

NATO'dan Türkiye itirafı: Haritaya bakın anlarsınız!
NATO'dan Türkiye itirafı: Haritaya bakın anlarsınız!
GİRİŞ 22.11.2019 00:50 GÜNCELLEME 22.11.2019 00:50
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Stoltenberg, Le Figaro gazetesine bir demeç verdi.

 

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "NATO'nun beyin ölümü gerçekleştiği" şeklindeki yorumunu değerlendiren Stoltenberg, "NATO, güvenlik konularında hayati önem taşıyor. Her gün bir milyara yakın insanı koruyarak ve savunmaya en büyük katkısını on yıllarca sürdürerek bunu kanıtlamıştır." ifadelerini kullandı. 

'HEPSİ HAREKATI ELEŞTİRDİ ANCAK KİMSE...'

Barış Pınarı Harekatı'na da değinen Stoltenberg, geçen ay Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyarette harekat ile ilgili endişelerini dile getirdiğini belirterek, şu görüşlerini paylaştı: 

 

 

"Bütün müttefikler harekatı eleştirdi ancak kimse Türkiye'nin NATO'daki yerini sorgulamadı. Türkiye, müttefiklerinin üslerini kullanmalarına izin vererek, DEAŞ ile mücadeleye katıldı. Türkiye, NATO bünyesinde Suriye ve Irak ile sınırda bulunan tek ülke. 3,6 milyon mülteciyi ağırlıyor. Türkiye, NATO için çok önemli. Bunu anlamak için haritaya bakmak ve Türkiye'nin jeostratejik durumunu incelemek yeterli. "

Stoltenberg, NATO ve Avrupa Birliği'nin (AB) birbirlerinin rakibi olmadığını, ikisi arasında bir seçim yapmak durumunda kalınmaması gerektiğini vurguladı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Norveç, İzlanda, Türkiye, ABD, Kanada ve İngiltere'nin Avrupa'nın güvenliği konusunda önemli rol oynadığına da işaret etti.

ETİKETLER
Jens Stoltenberg
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • 01adana 2 hafta önce Şikayet Et
  eeee nabak? harıtayı bılmedıklerınımı sanak? bırak bu ayakları
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 2 hafta önce Şikayet Et
  CRİSTOF COLOM'DAN .... YENİ TÜRKİYE'YE ; ......... 1492'de "hep BATI İSTİKAMETİNDE " giden Kristof COLOMB Amerika kıtasını keşfettikten sonra DOĞUYA gelmiştir. Bu olaydan 525 sene sonra "Hep BATI İSTİKAMETİNDE" yol alan Türkiye " Batıdaki ülkelerin bir yandan "DOSTUZ" derken; diğer yandan "saman altından su yürütmelerini ve Türkiye'nin altını oyan tutumlarını" hissetmekten bıktığı için !!!" siyasi olarak yine DOĞU'ya gelmiştir .
  Cevapla
 • balaca 2 hafta önce Şikayet Et
  harika yorumlamışsınız, tam isabet olmuş
  Cevapla
 • yasin 2 hafta önce Şikayet Et
  soltenberg in açıklamaları yetersiz ve sadece nato ve avrupa menfaatlerine yönelik Türkiye nin etinden sütünden faydalanıyoruz şeklinde oysa ki madem nato üyesiyiz bizim menfaatlerimizi ya da kaygılarımızı neden hiç nato gündeminde konuşmuyorlar? mülteci konusunda artık ülkemizin avrupayı endişelendirecek ve bizlere olan mecburluklarını gösterecek çıkışlar yapması gerekiyor
  Cevapla
 • VATAN 2 hafta önce Şikayet Et
  aslında çok doğru ve gerçekleri güren bir açıklama. amaağzımıza bir parmak bal çalmaya çalışıyorlar . keşke samımı olduklarına inanabılsek
  Cevapla
 • ALPER 2 hafta önce Şikayet Et
  İşte görüyorsunuz, Allah insana kendi menfaati için bile olsa, doğruları söylettiriyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan şikayet etmişti! BM'den Türkiye-Libya mutabakatı açıklaması
Son Dakika: ABD'den Türkiye'ye tehdit: Parti bitti, artık yolun sonu