Dünyayı sarsan darbe iddiası yalanlandı

Irak Savunma Bakanlığı, "ülkede askeri darbe olduğu" iddialarını yalanladı.

Dünyayı sarsan darbe iddiası yalanlandı
Dünyayı sarsan darbe iddiası yalanlandı
GİRİŞ 25.11.2019 15:08 GÜNCELLEME 25.11.2019 15:08
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Irak Savunma Bakanlığına bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada "askeri darbe" iddialarının yer aldığı Terörle Mücadele Kurumuna ait internet sayfasının hacklendiği belirtildi.

Açıklamada, "Terörle Mücadele Kurumunun internetteki resmi sayfasında yer alan askeri darbe iddiaları, sayfayı hackleyen kişilerce yazıldı. Askeri darbe iddialarının gerçekle ilgisi yok" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Terörle Mücadele Kurumu Başkanı Talib Şigati de yazılı bir açıklama yayınlayarak söz konusu iddiaları yalanladı.

Şigati, "Terörle Mücadele Kurumu, vatanı, milleti ve demokratik siyasi rejim ile devleti korumayı sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Terörle Mücadele Kurumunun internet sayfası ile Twitter ve Facebook'taki hesaplarından dün gece geç saatlerde eş zamanlı şekilde paylaşılan mesajda, "Terörle Mücadele Kurumu Başkanı Şigati tarafından askeri darbe yapıldığı ve Başbakan Adil Abdulmehdi'nin tutuklandığı" ileri sürülmüştü.

Söz konusu paylaşımların bir saati aşkın süre internet sitesi ve sosyal medyadaki sayfalarda kalması dikkati çekmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • 01adana 2 ay önce Şikayet Et
    sizde askermi var darbe yapacak? onun için aha böyle sivil darbeye yavaş yavaş gidiyonuz ayakta uyuyup otele para verenlersiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe evinde bambaşka!
Hayat kurtaran hamle! Türkiye daha fazla can kaybını böyle önledi!