"Müslüman katliamı" oyunu nefret uyandırdı

İngiltere'de piyasaya sürülen bilgisayar oyununda bir Amerikan askeri dünyadaki tüm Müslümanları öldürmeye çalışıyor.

"Müslüman katliamı" oyunu nefret uyandırdı
"Müslüman katliamı" oyunu nefret uyandırdı
GİRİŞ 12.09.2008 01:22 GÜNCELLEME 12.09.2008 01:22
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Popüler kültür ve eğlence sektöründe 11 Eylül'den sonra müslüman karşıtı imajlar yükseldi. Bunun son örneği İngiltere'den. "Müslüman Katliamı" adı verilen bir bilgisayar oyununu, İngiltere'de piyasaya sürüldü. Oyun, Müslümanların sert tepkisine yolaçtı.

The Times'ın haberine göre, bilgisayar oyununda, kullanıcılar, bir Amerikan askerini kontrol ediyor. Askerin görevi ise "Müslüman ırkını yok etmek" olarak belirtiliyor. İngiliz Müslüman gruplar, bilgisayar oyunun çok tatsız olduğunu belirterek, nefretle kınadıklarını duyurdular.

Müslümanların şiddetli nefretlerine yolaçan oyun internetten de parasız indirilebiliyor. Kullanıcılar, sözde bir "Amerikan Kahramanı"nı idare ediyor. Amerikan askerinin amacı yeryüzünde hiç Müslüman erkek ve kadının hayatta kalmadığından emin olmak.

Paraşütle Ortadoğu'ya inen Amerikan askerinde bir makineli silah ve bir roket atar bulunuyor. Amacı mümkün olduğu kadar Arap öldürmek. Öldürülen Arapların, terörist kıyafeti içinde veya sivil olması farketmiyor.

Bilgisayar oyun programını hazırlayan Avusturalya'da yaşayan Sigvatr adıyla bilinen serbest bir programcı. Sigvatr, Müslümanların tepkilerine aldırmayarak oyunu "eğlenceli" olarak tanımlıyor.

Dünya Bülteni

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Darılmaca Yok 10 yıl önce Şikayet Et
  Bilmiyorlar.... "Bilmiyorlar, Bilseler Böyle Yapmazlardı."
  Cevapla
 • doukan saane 10 yıl önce Şikayet Et
  Yazık Ki Ne Yazık ... !!!. Onlar Bugünün Birde Yarını Olduğunu bilmiyorlar ... Onlar BU Dünyadan Sonra Asıl Dünyaya Gittiklerinde Ne Hesap Vereceklerini Düşünceklerine Kalkmışlar TERBİYESİZCE ŞEYLER YAPIYORLAR ... Yazık Ki Ne Yazık ....
  Cevapla
 • cihan çalışkan 10 yıl önce Şikayet Et
  selamün aleyküm. arkadaşlar geçen bir video izledim adını ve hangi ülkede çekildiğini söylemeyeceğim amma kafir saldırgan ikiliden birinin inanın bizim filmlerde izlediğimiz gibi cesur değiller esir alınan bir kafir 5 yaşındaki bir çocuktan bile daha korkak silahı var ve ateş etmiyor allahın izniyle islam galib gelecek bunlar oyunlarda filmler de cesurlar son olarak yine de sivillerre karşı acımazlar (çünkü silahı olmayan birini 80 yaşındaki ninem bile öldürür) korkaklarrrrrrrrrrrrrrrr
  Cevapla
 • musa baysal 10 yıl önce Şikayet Et
  bizde yokmuki?. bırakın avustrayalıyı içimizde bende müslümanım!deyipte oyunu eğlenceli bulan azmı insan! vardır.oyuna gösterdikleri tepkinin derecesinden anlarsınız.bu işi birde müslüman yapsa bak ozaman cümbüşe!
  Cevapla
 • atakan5334 10 yıl önce Şikayet Et
  biz yapmazsak onlar yapacak. adamlar gavurluğunu yapıyor biz neden yapmıyoruz çunku ingilizlerden once ilk bizim medya ayağa kalkar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'nin adayı İmamoğlu İBB verilerini böyle çalmaya çalıştı
Erdoğan müjdeyi vermişti! İşte son hali