Abbas: Türkiye'ye alkış

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Beytüllahim'de düzenlenen konferansın, ''tıpkı Gazze'ye ablukayı delmek amacıyla giden yardım gemileri gibi, Filistin ekonomisine yönelik ablukayı kırma amacı'' taşıdığını söyledi.

Abbas: Türkiye'ye alkış
Abbas: Türkiye'ye alkış
GİRİŞ 02.06.2010 13:40 GÜNCELLEME 02.06.2010 13:40
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Beytüllahim'de birçok yabancı delegasyonun katılımıyla düzenlenen konferans, İsrail'in kanlı baskınında ölen ve en az 4'ü Türk 9 kişinin anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Abbas konferansın açılışında yaptığı konuşmada, ''İsrail özgürlük konvoyuna saldırdığında halkımız devlet terörüne maruz kalmıştır. Bütün dünya ve Filistin halkı bu terörle karşı karşıyadır'' ifadesini kullandı.

Mahmud Abbas, İsrail tarafından kontrol edilmeyen tek geçiş noktası olan Gazze Şeridi ile Mısır arasındaki Refah sınır kapısını insani yardım ve hasta geçişi için açılmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Abbas'ın Türkiye'nin tavrını da memnuniyetle karşıladığını söylediği konuşması sırasında, salondaki katılımcılar ''Türkiye'' adının geçtiği andan itibaren dakikalarca alkışladı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • orhan 8 yıl önce Şikayet Et
    SATILMIŞ SENDE. sen iyi bir müslüman olsan israilin yanın yer almassın kardeşleri bir birine düşürmezsin ama senin gibi hainlerin sonu iyi olmucaktır
    Cevapla
  • Küskün yorumcu 8 yıl önce Şikayet Et
    Sn Abbas sizde kafanızı calıstırında. Hamasla birlikte hareket edin. Bölünmeyin. Ayrıca Mısır a tesekkur etmeyi. Hüsnü Mübarek yüzünden bunlar oldu. Acil olarak Mısırda yöentim degismelidir. Korktugundan kapıyı actı. Ve de gecici olarak dedi.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Uyarı geldi! Bankalar kredi çekerken bu soruyu soruyorsa dikkat
Şampiyonu ve küme düşenleri açıkladı! Yüzde 81...