Peygamberimize hakaret eden filme tepki

ABD'de yaşayan bir grup radikal Kıpti'nin çektiği film Mısır'da tepkiyle karşılandı. Mısır Müftüsü Ali Cuma, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmin ifade özgürlüğü kapsamında olmadığını söyledi.

 • GİRİŞ10.09.2012 15:15
 • GÜNCELLEME10.09.2012 17:14
Peygamberimize hakaret eden filme tepki

Cuma yaptığı yazılı açıklamada, ''Müslümanların Peygamberi Muhammed'' isimli filmin milyonlarca Müslüman'ın inancıyla oynadığını belirterek, bunun İslam'a açık bir saldırı anlamına geldiğini kaydetti.

Düşünce ve ifade özgürlüğünü bahane ederek mukaddesata saldırılmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Cuma, entelektüelleri ve insan hakları örgütlerini dünya üzerindeki bütün dinlere karşı yapılan saldırılara tepki göstermeye çağırdı.

Öte yandan, Mısır Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, bazı radikal Kıptiler tarafından hazırlanan ve Hz. Peygamber'e hakaret ögeleri içeren sinema filminin Mısırlı Müslümanları hiçbir şekilde temsil etmediği dile getirildi.

Filmde İslamiyet şiddet yanlısı bir din olarak gösterilirken, bu eğilimin doğrudan Hz. Muhammed'in öğretilerinden kaynaklandığı iddia ediliyor.

 

KAYNAKAA

Yorumlar14

 • sadbinebivakkas 5 yıl önce Şikayet Et
  ordan biri bir erkek çıksa. bu kafiler lerden birinin kafasını kese ..herkesten önce müslümanlar tepki gösterir. bunar ancak kılıçtan anlar. hoşgörü gösterseniz de göstermeseniz de bunar böyle dir. inanmasınız ayet lere bakınız. bu yeni bir şey değil dir. hak batıl savaşı kıyamete kadar devam edecektir.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • bahri öztürk 5 yıl önce Şikayet Et
  devlet büyükleri sesinizi yükseltin bakalım... bu iş bireysel olmaz..bizi temsilen bir yerlere geldiyseniz, bizi temsilen tepkinizi gösterin bu filme ey devlet büyükleri..!
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • yasin özer 5 yıl önce Şikayet Et
  hazreti isa (a.s) size peygamberlere hakaret edin mi dedi. şükür müslümanlıkta bu düşünce yok. peygamberlere iman hakikati kıptilerde yok herhalde. ya sizin peygamberiniz kimdi? hz isa (a.s) dedik ama
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • hanımefendi 5 yıl önce Şikayet Et
  allah büyük. efendimize uzanan dillerin sonu ne olacak bilselerdi!allah sizin gibilerin bu dünya da da ahirette de cezasını versin!!
  Cevapla Toplam 20 beğeni
 • Zülkarneyn 5 yıl önce Şikayet Et
  şaşırmamak gerek. bir yanda taliban, iran ve arabistan'ın islamı yorumlayışı, öte yandan tebriziler, arabilerin yorumlayışı... fark ortada. mevlana dünyada "peace" olarak çokça anılırken neden hz. peygamber bu şekilde anılmıyor? hiç kimse kusura bakmasın, islamı yaşamak adına birçok müslüman, ebu cehil gibi dinini yaşamakta ve insanlara dayatmakta. zorbalık, korkuya dayalı din anlayışı had safhada. dolayısıyla böylesi tepkileri doğal karşılayıp, "biz nerede hata yapıyoruz" diye düşünmemiz gerekiyor. sonrası gelecektir zaten...
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat