Suriye'de kan donduran işkence

Suriye'de Esed'e bağlı askerler ve şebbihalar ele geçirdikleri muhaliflere yönelik akıl almaz işkenceler uyguluyor

 • GİRİŞ25.09.2012 21:43
 • GÜNCELLEME25.09.2012 22:43
Suriye'de kan donduran işkence

Suriye'de Esed'e bağlı askerler ve şebbihalar ele geçirdikleri muhaliflere yönelik akıl almaz işkenceler uyguluyor. Ele geçirdikleri 7 sivili kafalarına ve yüzlerine kablo ve tekmeyle vuran yönetime bağlı askerlerin uyguladığı şiddet, adeta kan donduruyor. Uygulanan şiddet sebebiyle duvarlar zemin kana boyanırken, askerlerin baygınlık geçiren sivillere acımasızca vurmaya devam ettiği sırayla dikkat çekiyor.

Suriye'de Esed'e bağlı ordu bir yandan savaş uçakları, tank ve havan topları ile şehirleri bombalarken bir yandan ele geçirdikleri muhaliflere karşı tüyleri diken eden işkenceler uyguluyor. Muhaliflerin ele geçirdikleri bir şebbihanın cep telefonunda buldukları görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

Esed'e bağlı askerler ve şebbihanın ele geçirdikleri 7 kişiye uyguladığı şiddetin yer aldığı görüntülerde askerler bir odada tuttukları 7 kişiye acımasızca dövdükleri görülüyor. Yapılan işkence sebebiyle yarı baygın oldukları gözlenen sivillere asker ve şebbiha, kafalarına ve karınlarına tekme atarak küfrediyor.

Dayak sebebiyle tepkisiz kalan muhaliflere vurmaya devam eden askerler uyguladıkları şiddeti kamerayla kaydetmeyi ise ihmal etmiyor. Acımasızca uygulanan şiddet sebebiyle duvar, zemin ve yandaki kalorifer peteğinin kandan kızıla boyandığı görüntülerde hızını alamayan bir asker eline aldığı kabloyla yerde yatan sivillere vurarak tekmelemeye devam ediyor.

KAYNAKCİHAN

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar17

 • Mehmet Yenici 5 yıl önce Şikayet Et
  al sana görüntü!. diğer haberlere "böyle birşey olmaz" diye yalan haber vurgusu yapan çakma esed'cilere (yoldan geçen birisi isimli yorumcusu bunlardan sadece ufak ve çakma örneği)
  Cevapla
 • hakanasil 5 yıl önce Şikayet Et
  yarab şahid ol. elimle bir şey yapamıyorum. ama sen müslümana olsun gayri müslüme olsun. insalık dışı muamele edenleri kahret yarabbi.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ihsen emmi 5 yıl önce Şikayet Et
  bizdeki sozde aleviler seviniyordur... ın-san-lıktan bahsederler ama.... ... ınsandisi olan zulumler mus-lu-mana yapilinca eyvALLAH abem, dimi hainler! (iman sahibi, durust alevileri tenzih ederim.)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ahmet enes 5 yıl önce Şikayet Et
  guantelamada,suriyede,rusyada,israilde,afrikada,amerikada olağan görüntüler bunlar.. medeniyet diye dünyayı kandıran ALLAH düşmanlarına tepki vermezsen böyle olur.burada siyaseti demokrasiyi tartışmıyorum.hep bu yaşananlarda müslümanlar mağdur,ALLAHsızlar zalim.hadi kelimei şehadet getir bakalım diyor.rabbim bunlara firavunun sonunu yaşatıp bizlere de nefes alırken göstersin inşALLAH.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Levent Türkoğlu 5 yıl önce Şikayet Et
  zamanında bizim cuntacılar da böyle yapmıştı. geçmişe şöyle bir dönüp bakalım bizim kendini vatan evladı sanan cuntacıların neler yaptığına. ALLAH suriyeli kardeilerimizin yardımcısı olsun.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat