Düzce

Sigara izmaritinden bıkan esnafın gülümseten levhası

10:00 15 Nisan 2019 2 Yorum Var
Sigara izmaritinden bıkan esnafın gülümseten levhası

Düzce'nin Gaziantep Caddesi'nde ağaçların dibine tiryakilerin attığı sigara izmaritlerinden bıkan esnaf, ağaca astıkları tabelayla gülümsetti. Ağacın dibindeki, topraktan sigara izmariti toplayan çevre esnaflar, izmaritleri temizlemekte zorlanınca öyle bir afiş astılar ki, okuyan herkesin gülümsemesine neden oldular.

Çevre temizliği konusunda ne kadar titiz olduğumuz gözler önüne seren bir olaya da Gaziantep Caddesi esnafı imza attı. İçilen sigara izmaritlerini rastgele sağa sola atan tiryakilerin yanı sıra izmaritlerini ağaçların altındaki toprağa atanlarda olunca, toprağı temizlemekte yorucu ve zor oluyor. Hemen hemen her gün o zorluğu çeken Gaziantep Caddesi esnafı da sigara izmaritlerinin en çok atıldığı ağaçlara afiş asarak, ağaç diplerine izmarit atılmaması için vatandaşlara uyarılarda bulundular. Ancak asılan afişte; "Ağaç diplerine sigara izmariti dikmeyin, Biz diktik yetişmiyor" yazınca vatandaşların gülümsemesine neden oldu.

Bu tabelanın ardından ağacın altına sigara izmariti atanların sayısında ciddi azalma olması nedeniyle ağaçların diplerinde sadece çiçekler kaldı.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • etımesgutlu 2 ay önce Şikayet Et
  bende etımesgut beledıye yanında bır gırıs kat daırem var kucuk bahcesı ve pencere onu ne bile ızmarit kâğıttan geçilmiyor yoldan gecen atıyor yazı yazdım ağaca vidaladım duruyor YERLERE BAHCEYE İZMARİT KAGİT ATMAYINIZ yazdım daha cok atıyorlar eğitim ahlak bilgi cevre temizliği çok önemli Avrupa sokak caddeleri tertemiz durur arkadaşım almanya da yedi Euro ızmarıtı yere atmanın cezası diyor fark burada
  Cevapla
 • süleymanoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  o levhaya şunu yaz'' gerizekalılar izmarit atabilir
 • aksaraylı 2 ay önce Şikayet Et
  hahahahahhahahaha
  Cevapla
 • esma 2 ay önce Şikayet Et
  ahahahah
ETİKETLER
Düzce
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.