Edirne

Edirne'de İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplandı

14:25 08 Nisan 2016
Edirne'de İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplandı

Edirne'de İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplandı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve İşveren Vekili Çiğdem Gegeoğlu başkanlığındaki toplantı belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

Toplantıda iş sağlığı ve güvenliği konusundaki faaliyetlerin kontrolü yapıldı, kurul üyelerine iş sağlığı ve güvenliği mevzuatıyla ilgili eğitim verildi.

Kurulda yönetmeliğin kitapçık olarak basılarak imza karşılığı alt işveren çalışanlarına, işçi, memur ve sözleşmeli personele dağıtılmasına karar verildi.

Risk değerlendirme çalışması yürütülmesi kararlaştırıldı.

Belediye çalışanlarına trafikte ve çalışma esnasında fark edilebilmeleri için fosforlu, reflektörlü yelek verilmesi uygun görüldü.

Güvenlik görevlilerine yangın eğitimi verilmesi kararı alındı.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı ve iş yeri hekimi Ertuğrul Tanrıkulu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İlknur Aktaş, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Ünal Kant, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Endüstri Mühendisi Özgür Cengiz, Sivil Savunma Uzmanı Selim Bilginkaya, Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası Temsilcisi Bülent Uluca ve Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası Temsilcisi Özcan Aydın katıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Edirne Belediyesi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.