Merkezi Ortak Sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bu yıl ilk kez 8. sınıflar için düzenlenen merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar, bakanlığın e-okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenilebilecek.

Merkezi Ortak Sınav sonuçları açıklandı
Merkezi Ortak Sınav sonuçları açıklandı
GİRİŞ 20.01.2014 11:43 GÜNCELLEME 20.01.2014 12:38

Merakla beklenen Merkezi Sistem Ortak Sınavları'nın sonuçları bugün açıklandı. Sonuçlar e-okul üzerinden öğrenilebilir.

TIKLA ÖĞREN...

1 milyon 290 bin ortaokul 8'inci sınıf öğrencileri 28-29 Kasım 2013'te ilk defa uygulanan Merkezi Sistem Ortak Sınavları'na katıldı. Öğrenciler iki gün boyunca Türkçe, matematik, yabancı dil, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ile T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınavlara katıldı. İki gün de saat 09.00'da başlayan sınavlar 12.00'de sona erdi, öğrenciler her gün üç dersten sınava girdi. Oturumlar yarım saat arayla yapıldı. 40 dakika süren oturumlarda öğrenciler her dersten 20'şer soru yanıtladı.
Bu sınavlara katılamayan ve geçerli mazereti olan öğrenciler de 14-15 Aralık'ta Merkezi Sistem Ortak Sınavları'na katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan değerlendirmenin ardından bugün sonuçları açıkladı. Öğrenciler e-okul üzerinden sonuçlarını öğrenebilir. Bu sonuçlar öğrencilerin sadece liselere yerleştirmelerinde kullanılmayacak, aynı zamanda karne notlarına da yansıyacak.

ETİKETLER
MEB merkezi sınav
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ahmet yılmaz 4 yıl önce Şikayet Et
    pirince taş atsam ayıklar mısınız?. şimdi bu sınav yapıldı ve özel eğitim gereksinimli öğrenciler de (kaynaştırma öğrencileri) bu sınava girdi ve normal öğrenciler ile aynı konu ve sorulardan sınav yapıldı. ancak ilköğretim kurumları yönetmeliği ve özel eğitim hizmetleri yönetmeliğinde; özel eğitim gereksinimli öğrenciler için bep (bireyselleştirilimiş eğitim planı) yapılır ve başarı, değrlendirme işlemleri bu plana göre yapılır der. yani bir mahkeme başvurusu olursa işler karışır. hadi bakalım ben pirincin içindeki taşları gösterdim, birileri oradan onları alsın :)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı
Çok özel yeni ATAK geliyor! Çalışmalar başladı