Dershane tasarısı seçim sonrasına kaldı

Hükümet yeni bir adım atarak dershaneler tasarısını seçim sonrasına bırakmaya hazırlanıyor.

  • GİRİŞ31.01.2014 11:19
  • GÜNCELLEME31.01.2014 11:19
Dershane tasarısı seçim sonrasına kaldı

Hükümet, yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelere bağlı olarak önceliklerini revize etti. TBMM'nin gündemini yakından ilgilendiren bu gelişmelerin ardından cemaat ile kavganın en önemli unsuru olan "Dershaneler Tasarısı" seçim sonrasına kalıyor.

Hükümet, ekonomik istikrarı korumak için hazırlayacağı acil bir ekonomi paketini de seçimden önce TBMM'nin gündemine getirebilecek.

DERSHANE TASARI SEÇİMLERDEN SONRAYA KALACAK

Dershanelerin kapatılarak özel okula dönüştürülmesi tasarısı, yerel seçimlerden sonraya kaldı. Tasarının Meclis'e sevkedileceği ancak görüşmelerin seçimlerden sonra yapılacağı belirtildi.

Hükümet temsilcilerinin ilk sinyallerini verdiği karar, önceki gün Ak Parti grup yönetiminin, Başbakan Tayyip Erdoğan'la yaptığı toplantıda kesinleşti. TBMM, şubat ayı sonunda çalışmalarına yerel seçimler nedeniyle bir ay süreyle ara verecek.

Bu sürede, halen görüşülen torba tasarının ardından genişletilmiş demokratikleşme paketi, komutanların yüce divanda yargılanması ile AFAD yasası çıkartılacak. TBMM gündeminde olmayan ancak ekonomik gelişmeler nedeniyle hazırlıklarının sürdüğü dile getirilen "Ekonomi Paketinin" seçimlerden önce yasalaştırılabileceği iddia ediliyor.

KAYNAKHÜRRİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • naim sorguc 3 yıl önce Şikayet Et
    komik. başbakan bizi izlemeye devam etsin:))) canı sıkılır, uykusu gelir adamın be.
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun