2017 KPSS tercih başvuru sonucu ÖSYM ekranı

Binlerce memur adayının merakla beklediği ortaöğretim önlisans KPSS tercih kılavuzu sonuçları açıklandı mı? Memur adayları tercih sonuçlarını heyecanla bekliyor

 • GİRİŞ10.01.2017 09:06
 • GÜNCELLEME10.01.2017 14:12
2017 KPSS tercih başvuru sonucu ÖSYM ekranı

Memurluk sınavının ardından gerçekleştirilen 2017 KPSS tercih başvuru sonuçları açıklandı. Binlerce kişi tercih sonuçlarını aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

KPSS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE ÖSYM’DEN YAPILAN DUYURU

“2017 KPSS ve ÖABT Adaylarının Dikkatine!

2017 KPSS ve ÖABT'de yapılan değişiklikler aşağıda adayların bilgisine sunulmuştur:

KPSS'de Ekonometri Testi yer almayacaktır.

KPSS Puan Türleri ekteki şekliyle yeniden belirlenmiştir. (EK 1)

Lisans düzeyinde yapılan KPSS'lerde alan testleri (İşletme, Muhasebe, Hukuk, Kamu Yönetimi, İktisat, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik) Cumartesi ve Pazar günlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki veya üç test olarak uygulanacaktır.

Değerlendirmede, adayın en az bir ham puanı bulunmayan testlerin ağırlıklandırıldığı puan türleri hesaplanmayacaktır.

2017 yılında ÖABT; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği alanlarında yapılacaktır.

MEB tarafından, ÖSYM'ce ÖABT kapsamında sınav yapılmayan yabancı dillerde (Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça) öğretmen atamalarında, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarından oluşturulan KPSS120 puan türü kullanılacaktır. Bu puanın hesaplanmasında ilgili yılda alınan YDS İlkbahar Dönemi sonuçları kullanılacaktır.

KPSSP120 puanın hesaplanmasında testlerin ağırlığı aşağıdaki şekilde olacaktır.

Adaylara önemle duyurulur.”

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  milyonlarca kişi beklemiyor. alınacak kişi sayısı 2051. sözleşmeli alınıp kpss ile hakedenler alınmadıkça su saatten sonra oyumuzun rengi değişmiştir.
  Cevapla
 • Kbr 1 yıl önce Şikayet Et
  Açıklansın artık
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat