YGS sınavına gireceklere ÖSYM'den çok önemli yeni kimlik uyarısı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yapılan yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavı ile ilgili kimlik kartı duyurusu yapıldı.

 • GİRİŞ07.03.2017 14:12
 • GÜNCELLEME07.03.2017 14:15
YGS sınavına gireceklere ÖSYM'den çok önemli yeni kimlik uyarısı!

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek. Sınava girecek binlerce öğrenci ise yeni kimlik kartlarıyla mı girecek sorularını sormaya başladı.

Konuyla ilgili duyuru yayınlanan ÖSYM yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar geçici kimlik belgesi kullanılmasının süresi uzattı. 

ÖSYM'nin duyurusu şöyle:

"Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır.

2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınava girebileceklerdir.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar6

 • Emir 11 ay önce Şikayet Et
  Peki birşey sorucam. Şimdi sinava kayit yaptırırken nüfus cüzdanı olarak kayıt yaptirdik. Ama bana yeni kimlik karti elime geldi ösym ayarlarından tc kimlik karti olarak degistirmem gerek mi ?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Boran 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen ya aynı benim durumumda böyle yeni kimlik geldi ama sitede nüfus cüzdanı yazıyo ne olacak şimdi.
 • Bdr 11 ay önce Şikayet Et
  Yeni kimlik karti olmadan sinava almayacaklar mi?????
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ceylan 11 ay önce Şikayet Et
  Mevcut nüfus cüzdanıyla da girilebilir .Yukarıda yazıyor zaten , dikkatli oku.
  Toplam 4 beğeni
 • Yavuz Ramazan KUŞ 11 ay önce Şikayet Et
  Olumlu bir düzenleme fakat yeterli değil. Çünkü kızım için 25.01.2017 tarihinde yeni kimlik başvurusunda bulunduk, o günkü sistemde yeni kimlik girişinden kayıt yapılmış ve bu gün Nufüs müdürlüğünün kullandığı sistem bize “Geçici Kimlik Belgesi” veremiyor. Bu durumu yaşacayacak bir çok kişi var. Nüfus müdürlüklerinde kullanılan sistemin 01.01.2017 tarihinden itibaren tüm müracaat edenlere “Geçici Kimlik Belgesi” verebilecek hale getirilmesi gerekiyor. İlgililerin dikkatine.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Hüseyin SÜMBÜL 11 ay önce Şikayet Et
  Biz de 12.01.2017 tarihin de yeni kimlik başvurusun da bulunduk henüz yeni kimlik gelmedi..Kızımın şu an ki kimliğim de bulunan resim 7 yaş resmi..Ne olacak bilmiyorum.. :(
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat