YGS sınavı esnası okunacak dualar! Nihat Hatipoğlu sınav duası

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı öncesi okunacak dualar büyük merak konusu oldu. İşte özellikle velilerin merak ettiği videolu Nihat Hatipoğlu sınav duası

YGS sınavı esnası okunacak dualar! Nihat Hatipoğlu sınav duası
YGS sınavı esnası okunacak dualar! Nihat Hatipoğlu sınav duası
GİRİŞ 12.03.2017 07:31 GÜNCELLEME 12.03.2017 07:33

YGS sınav duası! Sınava girmeden önce okunacak tüm dualar haberimizde. Binlerce öğrencinin gireceği 2017 YGS sınavı öncesi başarı duası günün en çok popüler olanlar listesine girdi. 

Öğrenciler ve veliler özellikle bu sorunun yanıtını arıyor. Sınavda başarılı olmak için hangi duaları okumalıyız? İşte sınav öncesinde esnasında okunacak dualar ve videolu Nihat Hatipoğlu sınav duası haberimizde.

YGS sınavına girerken yada girmeden önce okunacak dualar:

Sabah kalktıklarında bir pirinç tanesine 184 Defa YA MUKADDİM okuyup o taneyi yutup sınava gitsinler.

“Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız” Sınav sabahı 70 defa Salat-ı Nariye okunur.

“ Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat.Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.”

Mânâsı:

“Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.”

YGS SINAVI ÖNCESİ A'LA SURESİNİ 21 KERE OKUYUN!

Sebbihi-sme rabbike-l-a’lâ Elleżî ḣaleka fesevvâ Velleżî kaddera fehedâ Velleżî aḣrace-lmer’â Fece’alehu ġuśâen ahvâ Senukri-uke felâ tensâ İllâ mâ şâa(A)llâh(u)(c) innehu ya’lemu-lcehra vemâ yaḣfâ Ve nuyessiruke lilyusrâ Feżekkir in nefe’ati-żżikrâ Seyeżżekkeru men yaḣşâ Ve yetecennebuhâ-l-eşkâ Elleżî yaslâ-nnâra-lkubrâ Śumme lâ yemûtu fîhâ velâ yahyâ Kad efleha men tezekkâ Ve żekera-sme rabbihi fesallâ Bel tu/śirûne-lhayâte-ddunyâ Vel-âḣiratu ḣayrun ve ebkâ İnne hâżâ lefî-ssuhufi-l-ûlâ Suhufi ibrâhîme ve mûsâ

ANLAMI: Yüce Rabbinin adını tespih et. O, yaratıp şekillendiren, âhenk veren ve düzene koyandır. O, (her şeyi) ölçüyle yapıp yönlendirendir.  O, yeşil bitki örtüsünü çıkaran, sonra da onları çürüyüp kararmış çör çöpe çevirendir. Sana Kur’an’ı okutacağız ve sen onu unutmayacaksın. Ancak Allah’ın dilediği başka. Şüphesiz O, açık olanı da bilir, gizliyi de. Biz seni en kolay olana kolayca ileteceğiz. O hâlde, eğer öğüt fayda verirse, öğüt ver. Allah’a karşı derin saygı duyarak O’ndan korkan öğüt alacaktır. En büyük ateşe girecek olan en bedbaht kimse (kâfir) ise, öğüt almaktan kaçınır. En büyük ateşe girecek olan en bedbaht kimse (kâfir) ise, öğüt almaktan kaçınır. Sonra orada ne ölür (kurtulur), ne de (rahat bir hayat) yaşar. Arınan ve Rabbinin adını anıp, namaz kılan kimse mutlaka kurtuluşa erer. Arınan ve Rabbinin adını anıp, namaz kılan kimse mutlaka kurtuluşa erer. Fakat sizler dünya hayatını tercih ediyorsunuz. Oysa âhiret, daha hayırlı ve süreklidir. Şüphesiz bu hükümler ilk sayfalarda, İbrahim ve Mûsâ’nın sayfalarında da vardır. Şüphesiz bu (anlatılanlar), önceki kitaplarda, İbrahim ve Musa'nın kitaplarında da vardır. 

YGS sınavı için sıraya oturunca şu âyet okunur; 

“Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” 

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.” 

2017-ygs-sınav-duaları

2017 YGS sınavı başlayınca da şu dua okunur: 

"Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû." 

ANLAMI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum." 

Bir kaç dakikanızı ayırıp vermiş olduğumuz duaları ezberleyin, inşallah sınavınızda muvaffak olursunuz. Başarılar...

Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî” ayeti kerimesini 11 defa okuyan  imtihan edilen kimse sorulara çok kolay cevap verir.

Aşağıdaki duaları en az 10 ar defa okuyun:

“Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu”

Anlamı : “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”..

"Bismillahirrahmanirrahim.. “Rabbişrah li Sadri ve yessir li emri,Vahlül ukdeten min lisani,yefkahü kavli.”

ygs-sınav-duası

Anlamı :  Rabbim gögsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır.dilimin bağını çöz.Sözümü anlaşılır eyle...

"Bismillahirrahmanirrahim.. Rabbi edhılni müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’cal li min ledünke sultanen nasira

Anlamı : Allah’ım beni doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar.Katından bana yardım edici bir kuvvet gönder...

Nihat Hatipoglu YGS sınavı için okunacak DUA (Videolu)

İsra suresi - 80. ayet

Ve kul rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrece sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ

Anlamı: De ki: “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.”

sınav-duaları-ygs

YORUMLAR 10
 • nur 3 hafta önce Şikayet Et
  Sınava girecek herkese Allah yardım etsin inşallah en hayirlisi neyse o olur
  Cevapla
 • Zehra 2 ay önce Şikayet Et
  Ben yarın deneme sınavına giricem Allah izin verirse 10 un aşağısında olu cam Allah hepimize zihin açıklığı versin ve bizim içi Dua ediniz Allahu teala hepimizin sınavını kolay gelirsin AMIN...
  Cevapla
 • Rabia 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben yarın teog sinavina girecem bana dua edin lütfeennnnn
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Dua elbette yapılır.Duadan önce çalışma +gerekiyor.Allah diyorki,"Başarınızı elinize verdik"çalışmadan yapılan duanın değeri yok.salaten tuncina okunurrsa şirkle doludur.Allahın yardımı asla gelmez.Nisa 48 gereği asla af edilmeyen şirk işlenmiş olur.
  Cevapla
 • neslihan 1 yıl önce Şikayet Et
  amin. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun herkese başarılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Elon Musk'la görüştük! Fırlatacağız
Trump talimat verdi! Savaş ilanı