KPSS memurluk sınavı ücretleri hangi bankalara yatırılacak?

Memurluk sınavı olarak nitelendirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları dün itibariyle başladı. Peki Lisans 2017 KPSS başvuruları nasıl yapılır? İşte KPSS başvuru ücretlerini yatırılacak bankalar

 • GİRİŞ21.03.2017 14:48
 • GÜNCELLEME21.03.2017 14:49
KPSS memurluk sınavı ücretleri hangi bankalara yatırılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak 2017 KPSS başvuruları 10 gün sürecek. Bu süre içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurularının tamamlamayan memur adayları sınava giremeyecek. Peki 2017 KPSS başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılabilecek. İşte KPSS sınav ücreti ve başvuru ile ilgili tüm detaylar.

KPSS BAŞVURU SON TARİHİ

2017 KPSS (Genel yetenek ve genel kültür, ÖABT) başvuruları ÖSYM https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 13-23 Mart tarihleri arasında alınacak. Başvuru ücretini ödemek için ise son gün 24 Mart.

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleriSistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternetaracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir.

ÖSYM, bu yıl sınava dair bazı değişiklikler gerçekleştirdi. Lütfen aşağıda yer alan linkteki başvuru kılavuzunu dikkatlice inceleyiniz.

KPSS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ

ÖSYM üzerinden 2017 KPSS Ücreti yatırmak isteyenler başvuru ücretini merak ediyor. 2017 KPSS Sınav Ücreti, başvuru esnasında her adaydan alınacak. ÖSYM farklı bankalar üzerinden bu ücreti kabul ettiği gibi, kendi sitesi üzerinden online olarak da ödeme talebi kabul ediyor.

kpss-2017-ücretleri

2017 KPSS Başvuru ücreti 60 TL olarak belirlenmiş durumda.

ÖSYM'nin belirlediği KPSS Ücret tarifesi şu şekilde;

Genel Yetenek-Genel Kültür :  60,00 TL

Eğitim Bilimleri : 60,00 TL

Kamu Yönetimi : 40,00 TL

Uluslararası İlişkiler :  40,00 TL

İşletme :  40,00 TL

Muhasebe :  40,00 TL

Hukuk : 40,00 TL

İktisat :  40,00 TL

İstatistik :  40,00 TL

Maliye :  40,00 TL

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri : 40,00 TL

DAHA ÖNCE 420 LİRA OLARAK DUYURULMUŞTU

ÖSYM, daha önce yayımladığı KPSS kılavuzundan Genel Kültür Genel Yetenek ve KPSS Alan Bilgisi sınavlarına giren bir adaydan 420 TL ücret alacağını belirtmişti.

Memurlar.net'in haberine göre KPSS Alan bilgisi sınavına girecek bir aday 360 TL değil 120 TL sınav ücreti ödeyecek. 60 lira Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav ücreti eklenince KPSS Genel Kültür -Genel Yetenek ve Alan Bilgisi oturumlarına giren bir aday toplam 180 TL ücret ödeyecek.

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

2017 KPSS Ücreti ÖSYM tarafından başvuru esnasında isteniyor. ÖSYM bu ücreti kendi sitesi üzerinden kredi kartı ile online olarak ödeme seçeneği sunuyor. ÖSYM'nin KPSS Başvuru Ücreti için anlaşmalı bankaları ise şöyle;

T.C. Ziraat Bankası,
Akbank,
Türk Ekonomi Bankası (TEB),
Deniz Bank,
Kuveyt Türk
 PTT  
Halk Bankası

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Yorumlar6

 • cemil 7 ay önce Şikayet Et
  ptt 4 yil once kpss basvuru ucreti alimini birakti.siz bu bilgilere nereden ulasiyorsunuz acaba merak konusu
  Cevapla
 • Bedevi 7 ay önce Şikayet Et
  Sınavı gelir kalemi olarak büyük devlet! Yakışır bize...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kuzey 7 ay önce Şikayet Et
  ziraat bankasina gittim kpss ucretleri yatirmiyoruz dediler
  Cevapla
 • gökçe 7 ay önce Şikayet Et
  internet bankacılığında kabul ediyorlar
 • Sümeyye 7 ay önce Şikayet Et
  Haberinize bakıp ücreti bana en yakın olan Denizbank'a yatırmaya gittim, orada KPSS ücreti alınmıyormuş. İnsanları yanılgıya düşürüyorsunuz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • YELİZ 7 ay önce Şikayet Et
  kpss ücretleri çok azmış Allahtan korkun ya fakir biri bu ücretleri nasıl yatırcak alan dersleri için söylüyorum ders başı 40 tl yani soru başı 1 tl yazık ya kazanacağımızda belli değil
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun