Okullarda el yazısı kararı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yazma eğitiminde gelecek yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacağını bildirdi.

 • GİRİŞ30.03.2017 19:28
 • GÜNCELLEME30.03.2017 20:52
Okullarda el yazısı kararı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sinop Ayancık ilçesinde sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiği toplantıda, bir öğretmenin sorusu üzerine, "Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacak." açıklamasında bulundu.

AA muhabirinin konuya ilişkin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, gelecek yıldan itibaren ilkokul birinci sınıflarda uygulamaya geçilecek metodun adı "dik temel harflerle ses temelli okuma yazma öğretimi" olacak.

İlkokul 3. sınıftan itibaren ise daha az ayrıntısı olan daha az eğimli, karmaşık olmayan ve çok daha sade bir el yazısı karakteri üzerinde de kaligrafi ve tipografi uzmanları çalışmalarını sürdürüyor.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar267

 • hamit yeşil 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım;meslek liselerine ani çıkan bir yasayla sınavsız geçiş hakkını kaldırdınız,900 bin öğrenci direk üniversiteye gidecekken hiç bilmedikleri konulardan sınava girip hayal kırıklığına uğradı...bu mağduriyeti giderip çocukların eğitim aldıkları meslekten sınav yapılması ve mağduriyetlerinin giderilnesini bilgilerinize arz ederim....
  Cevapla
 • XXL 8 ay önce Şikayet Et
  Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.(M.Kemal ATATÜRK) Bizler öğretmenlerimize ne kadar değer veriyoruz ?
  Cevapla
 • Enes 8 ay önce Şikayet Et
  İsabetli karar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Öğretmen 37 8 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır söylüyorduk nihayet doğru bir adım atıldı. Teşekkürler sayın bakanım .
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • snx 8 ay önce Şikayet Et
  el yazısı fikrini veren kimdi acaba.çocuk daha yeni başlıyor saçmasapan işlerle uğraştırılıyor.gereksiz işlerle öğrencilerin vaktini,enerjisini çalmayın.şimdide ingilizce yanında fransızca çıkmış,sanki ing.öğrettin sıra 2.dilw geldi başka bir saçma karar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun