17 Nisan pazartesi üniversiteler ve liseler tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 17 Nisan pazartesi günü okullar tatil edilecek. Lise öğrencileri ve üniversiteler tatil olacak mı? Binlerce öğrenci bu sorunun yanıtını arıyor.

 • GİRİŞ17.04.2017 11:24
 • GÜNCELLEME17.04.2017 11:24
17 Nisan pazartesi üniversiteler ve liseler tatil mi?

Sandıkların başında görevli olarak bekleyecek olan öğretmenlerin yorucu mesaisi ve okulların tertibinin bozulması nedeniyle 16 Nisan pazar günü yapılacak seçim dolayısı sebebiyle 17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi. Peki lise ve üniversite öğrencileri bu tatilden yararlanabilecek mi? İşte binlerce öğrencinin merak ettiği sorunun yanıtı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "16 Nisan'da halk oylamasını yapıyoruz, sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi için, yapılacak itirazların da yine sağlıklı şekilde neticelenebilmesi için, aynı zamanda okullarımızda düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakan'ımızın talimatıyla 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık" dedi.

Bu açıklamaya göre MEB tarafından 17 Nisan pazartesi günü ilk okullar, orta okullar ve liselerde okullar tatil olacak ve öğrenciler yok yazılmayacak. 

Fakat üniversite öğrencileri tarafından merak edilen 17 Nisan'da üniversiteler tatil mi sorusuna ise henüz bir açıklama getirilmedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar3

 • NAZAR ÜSTÜNDAĞ 8 ay önce Şikayet Et
  Pazartesi
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Abdullah-Türkiye 8 ay önce Şikayet Et
  Bence olmalı. seçim için memleketlerine giden veya oyunu kullanmak için oturduğu/çalıştığı şehirlerden Doğum yeri/memleketlerine gidenler de dikkate alınıp, geliş-gidiş süre ve saatleri göz önüne alınıp tatil olmalı
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Emre 8 ay önce Şikayet Et
  Olmuş zaten ne uzatıyon
  Toplam 4 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun