AÖL kayıt yenileme ne zaman başlıyor? 2017 MEB

MEB'den AÖL öğrencilerinin beklediği açıklama geldi ve AÖL 3.dönem kayıt tarihleri belli oldu. Peki Açık öğretim lisesi 2017 kayıt yenilemesi ne zaman? İşte AÖL kayıt yenileme ile ilgili tüm merak edilenler...

 • GİRİŞ29.04.2017 17:12
 • GÜNCELLEME29.04.2017 17:12
AÖL kayıt yenileme ne zaman başlıyor? 2017 MEB

2017 AÖL üçüncü dönem kayıt yenilemesi için geri sayım başladı. AÖL sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Açık öğretim lisesi kayıt yenilmeleri büyük merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 AÖL kayıt yenilemesi ile ilgili tarih verdi. İşte AÖL kayıt yenileme tarihi ve tüm detayları...

KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

MEB'in açıklamasına göre AÖL'de eğitimine devam eden öğrenciler bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinde 08-18 Mayıs 2017 tarih aralığında kayıt yenileme işlemlerini yapacaklar. Kayıt yenileyen öğrencilerin aynı tarih aralığında ders seçimlerini de yapmaları gerekiyor. Zorunlu derslerin seçimi sonrası seçmeli dersler arasından seçim yapılabilir. MEB, AÖL öğrencilerini 35 kredilik ders seçme haklarını doldurup doldurmadıklarını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

Eğitimine devam eden öğrencilerin 08 - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinden kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

3. Dönem sınavları 1 - 2 Temmuz 2017tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

NOT: 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

AÖL GEÇME NOTU KAÇTIR?

AÖL 2. Dönem sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45 idi ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gereklidir.

Yorumlar13

 • esra 16 saat önce Şikayet Et
  ya bende ılk kayıt yaptırmak ıstıyorum ama kapsıyomu bu dönemı yardımcı olurmusunuz
  Cevapla
 • Semanur 2 gün önce Şikayet Et
  Peki 3. Sınava 18 yaşından küçükler de girebiliyor mu ?
  Cevapla
 • Mahmut 2 gün önce Şikayet Et
  Giriyor olması lazım am geçen sene 4 sınav yapıldı 4. Sınava 18 yaşından küçükler giremiyor du
 • özge fb 5 gün önce Şikayet Et
  8-18 mayıs yazmasına rağmen mart diye ısrar eden arkadaşlar var
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Banu 1 hafta önce Şikayet Et
  Meb sayfası iş takviminde yıl içindeki sınav tarihleri , kayıt yenileme ve sınav sonuçlanırın açıklanma tarihi hepsi mevcut takip ederseniz hepsinden haberdar olursunuz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • engnoz 1 hafta önce Şikayet Et
  Lütfen okuyunuz...Arkadaşlar Kayıt yenileme işlemleri mart ayında değildir Mayıs ayındadır Lütfen okuyunuz.Lütfen okuyunuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun