PYBS sonuçları açıklandı! Tıkla öğren

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav sonucu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

 • GİRİŞ18.07.2017 16:20
 • GÜNCELLEME18.07.2017 16:43
PYBS sonuçları açıklandı! Tıkla öğren

PYBS'ye giren binlerce öğrenci gözünü MEB'ten gelecek haber çevirdi. Günlerdir merakla beklenen 2017 bursluluk sınav sonucu açıklandı. Peki PYBS sınav sonucu nasıl öğrenilir? İşte tüm detaylar...

PYBS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

2016 - 2017 eğitim yılı içinde MEB tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk (PYBS) sınav sonuçları "http://www.meb.gov.tr" ve "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar adreslere posta yoluyla gönderilmeyecek ve bu iki site dışında hiç bir yerden açıklanmayacak.

2017-pybs-sınav-sonucu

PYBS BURSLARI NE ZAMAN VERİLECEK?

Bursluluğu hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e - Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecektir. Bursluluğun devamı veya sona ermesine ilişkin iş ve işlemler “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nin 18. Maddesine göre yapılacaktır.

BURSLULUK BAŞLANGICI 

Bursluluğu hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecektir.

BURSLULUĞUN DEVAMI/SONA ERMESİ 

Bursluluğun devamı veya sona ermesine ilişkin iş ve işlemler “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nin 18. Maddesine göre yapılacaktır

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar756

 • sanane 4 hafta önce Şikayet Et
  haber hiç iyi değil
  Cevapla
 • fatmagül 2 ay önce Şikayet Et
  627 aldım ve kazanamadım
  Cevapla
 • sedat 3 ay önce Şikayet Et
  sınav Sonuçları
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • emine 3 ay önce Şikayet Et
  452 aldım ve kazandım çok mutluyum
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Gülsüm can 2 ay önce Şikayet Et
  Kaçıncı sınıfsın
 • nur vesfa uçar 4 ay önce Şikayet Et
  kazana bildim mi
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat