Yeni eğitim öğretim müfredatı hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Yeni eğitim öğretim müfredatı hakkında açıklama yaptı...

Yeni eğitim öğretim müfredatı hakkında açıklama
Yeni eğitim öğretim müfredatı hakkında açıklama
GİRİŞ 09.09.2017 11:50 GÜNCELLEME 09.09.2017 11:56

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, "Evrim teorisine dair yeni düzenleme yaptık. Evrim kitaplardan kalktı diyenler zır cahil" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Durmuş, yenilenen eğitim-öğretim programına ilişkin yaptığı basın toplantısında ’Evrim teorisi’ ile ilgili, "Evrimle alakalı olarak evrimi kaldırdık mı sorusu siz Fransız İhtilali’ni kaldırdınız mı sorusu kadar saçma bir sorudur. Evrim teorisine dair yeni düzenleme yaptık. Evrim kitaplardan kalktı diyenler zır cahil" değerlendirmesini yaptı.

 

YORUMLAR 21
 • 1453 9 ay önce Şikayet Et
  Allahin yaratisi teori degil gercektir, müslümanlirin yaptigi bir müfredatta ancak bu yer alabilir. Müslüman olmayan istedigi herhangi bir yaratilis teorisine inanabilir, ama bir müslüman asla. Allah bizi islah eylesin.
  Cevapla
 • Basri 9 ay önce Şikayet Et
  7 milyar dünya nufusunun 1 milyarı ateist, 6 milyar değişik dinlere inanıyor, dine inanıyor olması Evrim teorisini reddediyor demektir. Kaldı ki bir çok ateistin de teoriye inanmadığı biliniyor, çünkü hal hazırda ispata muhtaç bir teori.O zaman neden bizlere ve çocuklarımıza yillardır bu teori doğruymuş gibi öğretildi.Ayrıca bütün ders kitaplarında Atatürk'ün neredeyse ilahlaştırılmasına da karşıyım.Ben İlk - Orta öğrenim hayatımda hep insan üstü biriymiş gibi hayal ederdim.
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Evrimin 6 teorisi vardır. Bunların 4 ü pek önemli değil, 1 i heterotrof diğeri de yaradılış teorisidir. Cahillere duyurulur.
  Cevapla
 • mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  yaratılış teorileri de konulsun o zaman..
  Cevapla
 • Tuba 9 ay önce Şikayet Et
  Aman evrimciler düzenleme yaptığınızı duymasınlar. Bu arada okullarda saçmalıklar gerçekmiş gibi anlatılmaya devam edilsin. Süpersiniz !!..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İstanbul için büyük müjde!
İsmail Küçükkaya CHP aracında