Birinci sınıflar okula başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre bugün başlayan birinci sınıfların ardından diğer tüm öğrenciler 18 Eylül'de ders başı yapacak.

Birinci sınıflar okula başladı!
Birinci sınıflar okula başladı!
GİRİŞ 11.09.2017 17:14 GÜNCELLEME 11.09.2017 17:14

Okulların açılmasına sayılı günler kala birinci sınıflar okula uyum sağlamaları için daha önce başlıyorlar. 

BİRİNCİ SINIFLAR İÇİN UYUM HAFTASI NE ZAMAN?

Uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanıyor. Son yıllarda ortaokul beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl lise dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi.

Buna göre, okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için uyum haftası, 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 15 Eylül Cuma günü sona erecek.

UYUM KILAVUZU YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB),  bu yıl okul öncesi, ilkokul birinci ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak  öğrencilerin okula uyumlarının sağlanması amacıyla kılavuz hazırlandı. 

Uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul  ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına  yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanıyor.

Son yıllarda ortaokul beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak  şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl lise dokuzuncu sınıf öğrencileri de  eklendi.

AA muhabirinin bakanlık yetkililerinden aldığı bilgiye göre, okul  öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek  öğrenciler için uyum haftası, 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 15 Eylül Cuma  günü sona erecek.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşte il il Cumhurbaşkanlığı sonuçları
CHP hangi ilde yüzde kaç oy aldı?