2017 Okulların başlama saati kaç? Yarın saat kaçta gidilecek?

Okulların açılmasına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı sabahları karanlıkta okula gidecekler için bir duyuru yayınlandı. Peki 2017 yılı itibariyle okullar saat kaçta açılacak? Sabahçılar saat kaçta okula gidecekler? İşte tüm detaylar...

 • GİRİŞ17.09.2017 21:58
 • GÜNCELLEME17.09.2017 21:58
2017 Okulların başlama saati kaç? Yarın saat kaçta gidilecek?

Binlerce öğrenci ve veli okulların başlamasına çok az bir zaman kala 2017 - 2018 sabahçıların ve öğrencilerin okula gitme saatini merak ediyor. Yaz saati uygulamasıyla birlikte ilerleyen günlerde sabahları karanlık olması sebebiyle MEB bir duyuru yayınlandı. Peki öğrenciler okula saat kaçta gidecek? Sabahçı ve öğlencilerin okula gitme saati belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgenin 4. maddesinde, “2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” istendi.

OKULA SAAT KAÇTA GİDİLECEK?

Geçen sene sabahın erken saatlerinde öğrencilerin yollara düşmesi yoğun eleştirilere neden olmuştu. Uykulu gözlerle dersbaşı yapan öğrenciler için İstanbul Valiliği bu seneye yönelik yeni bir adım atarak, ilçe milli eğitim müdürlükleri yanında kaymakamlıklara ve ilçe emniyet müdürlüklerine de gönderilen yazıyla ikili eğitim yapan okullarda derslerin saat 08.00’den önce başlatılmaması talimatı verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, valiliklerin okul saatleri konusunda en doğru kararı vereceklerini açıkladı.

Valilikler okullar açılmadan önce saatleri duyurmaya başladı.

ANKARA

Ankara Valiliği, ikili eğitim yapan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sabah en erken 07.50'de açılmasına, tam gün eğitim yapan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sabah 08.30'da açılmasına karar verildiğini açıkladı.

İSTANBUL: EN ERKEN 08.00'DE BAŞLAYACAK

İstanbul'da ikili eğitim yapan okullarda dersler en erken saat 08.00'de başlayacak. İstanbul Valiliği'nden alınan kararla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Valiliğimizce 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilimizde ikili eğitim yapan anaokulu ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretimin en erken sabah 08.00’da başlamasın kararı alınmıştır”

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yaz tatilinin ardından 17 milyonun üzerinde öğrenci, yeni eğitim-öğretim yılına 18 Eylül Pazartesi günü çalacak ilk ders ziliyle  başlayacak. Yeni eğitim-öğretim maratonu, 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek. 

KAYNAKHÜRRİYET

Yorumlar8

 • sanne 2 ay önce Şikayet Et
  ders başlkaması 8 de başlasın ve bitiş saati ise 14.30
  Cevapla
 • Aylin 5 ay önce Şikayet Et
  Haberler çok güzel ama meslek liseleri kaçta kalkcaklar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • taner 1 ay önce Şikayet Et
  aylin
 • nur 2 ay önce Şikayet Et
  08 de ders başlasın ve bitiş saati 14.30 yada 15.00 olsundaha
 • MELİKE* LATİF 5 ay önce Şikayet Et
  olley artık 06.30 kalkmıycam
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Selin 5 ay önce Şikayet Et
  Bence böyle daha iyi olabilir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kardelen 6 ay önce Şikayet Et
  Ben okul hiç açlımasın
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • jxjd 5 ay önce Şikayet Et
  acilsin
  Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat