Güneysu'da dini ve sosyal hayat masaya yatırılıyor

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde Güneysu’da Dini-Sosyal-Kültürel ve Sanatsal Hayat sempozyumu gerçekleştirilecek

 • GİRİŞ18.10.2017 22:49
 • GÜNCELLEME19.10.2017 09:42
Güneysu'da dini ve sosyal hayat masaya yatırılıyor

Rize'nin Güneysu ilçesinde, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde “Güneysu’da Dini-Sosyal-Kültürel ve Sanatsal Hayat” konulu sempozyum gerçekleştirilecek.

20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyuma Güneysu’nun Tarihi, Güneysu’da Medreseler ve Müderrisler, Güneysu’da yetişmiş Dini şahsiyetler, Güneysu’nun Nüktedan Kişilikleri, Güneysu’da Aile Hayatı, Mezarlar, Kitabeler ve Diğer Yazıtlar, Güneysu’da Eski Yapılar ve Güneysu’da Sanatsal Hayat bildirilerle sunulacak.

Programın ilk günü olan 20 Ekim Cuma günü Cuma Namazı öncesi Güneysu Merkez Caminde Hatmi Şerif ve duası gerçekleştirilecek. Saat: 14:00’da ise Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda sempozyumun açılış programı gerçekleştirilecek. Açılış programında ayrıca Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu da katılımcılara Tasavvuf Musikisi ziyafeti sunacak.

Aynı günün akşamında ise Güneysu Merkez Erkek Kuran Kursu ve Fetih Kız Kuran Kursunun Hafız ve Hafizelerinin İcazet Merasimi gerçekleştirilecek.

20 Ekim Cuma Saat: 18:30’da Güneysu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan İcazet Merasimine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katılacak.

İcazet programına katılmak isteyenler için Rize Belediyesi Önünden 17:00 - 18:00 saatleri arasında servisler kalkacak, programdan sonra da Güneysu’dan Rize’ye dönecekler.

21 Ekim Cumartesi günü ise Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Güneysu’da Dini-Sosyal-Kültürel ve Sanatsal Hayat konulu sempozyumun bildirileri sunulacak. Güneysu ile ilgili değişik konularda 20’ye yakın bildiri sunulacak olan sempozyum 4 oturum halinde gerçekleştirilecek.

2 gün dolu dolu sürecek olan bu sempozyum programı ve İcazet Merasimi halka açık olacak.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • güneysu 2 ay önce Şikayet Et
  trafikte kimse kimseye yol vermiyor,millet hep iddaa oynuyor,sürekli batuma gidiyor vs vs . hangi dini yaşam?
  Cevapla
 • rcp 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sizden razı olsun...
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat