20 bin öğretmen alımı ne zaman yapılacak? MEB İsmet Yılmaz açıkladı!

Liseye geçişte yeni sınav sistemini açıklamak üzere AA Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen adaylarının merak beklediği öğretmen alımlarının ne zaman yapılacağına da ilişkin açıklama gerçekleştirdi. Peki, 20 bin öğretmen alımı ne zaman, hangi şartlarla yapılacak? İşte, yanıtı...

  • GİRİŞ07.11.2017 11:48
  • GÜNCELLEME07.11.2017 13:11
20 bin öğretmen alımı ne zaman yapılacak? MEB İsmet Yılmaz açıkladı!

Liseye geçişte yeni sınav sistemini duyurmak üzere AA Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen alımı konusunda da öğretmen adaylarını yakından ilgilendirecek açıklamalar gerçekleştirdi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen alımıyla ilgili gelen bir soru üzerine atama bekleyen adayları sevindirecek önemli açıklamalara yer verdi.

2018 yılında 20 bin öğretmen alımı yapılacağının bilgisini kaydeden İsmet Yılmaz, tarih detayını araştıranlar için ne zaman yapılacağını açıkladı.

20 bin öğretmen alımı hakkında gelecek yıl haziran ayında atama yapılacağını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, son rakamı belirlemek için Çalışma Bakanı ile istişare edileceğini duyurdu.

öğretmen alımı ile ilgili görsel sonucu

MEB İSMET YILMAZ AÇIKLAMASI!

20 bin öğretmen alımı yapılacağını açıklamasını gerçekleştiren MEB İsmet Yılmaz, şu ifadelere yer verdi:

"20 bine yakın öğretmenin alımı için şubatta bir duyuru yapıyoruz. Muhtemelen mayısta sınavlarını yaparız, haziran-temmuzda da atamasını gerçekleştiririz.

Öğrenci sayısını indiremezsiniz o halde öğretmen sayısını artırmamız lazım. Öğretmen yaş ortalamamız 40 yaşın altında. Genç olan öğretmenin hizmet içi eğitim ihtiyacı da biraz daha fazla deniyor. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Biz önümüzdeki yıl 20 bine yakın öğretmen alacağız. Son rakamı Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımız ile bir araya geleceğiz. 20 bin öğretmen alımı için şubatta duyuru yapacağız."

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
    Seçimlerden önce sn cumhurbaşkanımız ağustos ayından sonra 10 bin atama daha olacak demişti. Konuyla ilgili bilgisi olan varmı. Bir gelisme varmi.
    Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat