Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Bundan sonra milli gelirimizi artırdıkça, eğitime daha fazla payı ayırdıkça, öğretmenlerimizin özlük haklarını da iyileştireceğiz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere müjde
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere müjde
GİRİŞ 16.11.2017 11:30 GÜNCELLEME 16.11.2017 11:30
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakın İsmet Yılmaz, Bitlis'te partisinin il başkanlığınca düzenlenen, "İl Danışma Meclisi Toplantısı"na katıldı.

AA'nın haberine göre Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, şu anda 45 bin dersliğin yapımının devam ettiğini belirterek, "İkili eğitimi kaldırmak için Türkiye'de 58 bin dersliğe ihtiyacımız var. Bu 58 bin dersliğin üçte birine de İstanbul'un ihtiyacı var. Şu anda en fazla okul ihtiyacının olduğu yer İstanbul'dur. Çünkü nüfusu çok kalabalık hem de arsa bulmakta sıkıntı duyuluyor. Orada 17 bin derslik ihtiyacımız var. Allah nasip ederse 2019 yılının sonuna kadar Ankara'da 8 bin 500'ün üzerinde derslik yapıyoruz. Birçok yerde çözeriz. Biraz İstanbul'da zorlanacağımızı düşünüyorum. Vatandaşlarımızın da katkılarıyla devlet millet iş birliğiyle daha kaliteli eğitim verme adına ikili eğitimi ortadan kaldıracağız." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖZLÜK HAKLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ"
Bakan Yılmaz, 40 yaşın atında en genç öğretmen nüfusuna sahip olduklarını, bunun ülkenin gücü olduğunu vurguladı.

Öğretmenlerin özlük haklarını iyileştirdiklerini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Geldiğimizde yeni başlayan bir öğretmen, haftada 15 saat ek dersle aldığı ücret 635 liraydı. Yani 378 dolardı. 400 dolar bile değildi. Bugün yaklaşık bin dolar ücret alıyor. Her ülkede ücretlerin arttığını düşünmeyin. 2000 ila 2015 yılları arasında İngiltere'de yüzde 5, Fransa'da 10, Yunanistan'da 18, Portekiz, Danimarka İtalya ve batının birçok ülkesinde krize gittiklerinde kamu ücretlerinde indirim yapıldı. Biz de indirim değil, aksine artırım yapıldı. İnşallah bundan sonra milli gelirimizi artırdıkça, eğitime daha fazla payı ayırdıkça, öğretmenlerimizin özlük haklarını da iyileştireceğiz."

YAZDIR
YORUMLAR 113
 • HUZUR 2 10 ay önce Şikayet Et
  meb de çalışan tüm memurlar üvey evlat muamelesi görüyor durmak yok yola devam her şey öğretmenler için olsun vatan sağ olsun
  Cevapla
 • tarık 10 ay önce Şikayet Et
  bu bir haber ben müjdeyi göremedim :)
  Cevapla
 • Alî Haklı 10 ay önce Şikayet Et
  Sendîkalı öğretmen atarak mı?
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 10 ay önce Şikayet Et
  senede zaten 7 8 ay çalışıyorlar ne özlük hakkı ya
  Cevapla
 • Eğitimci 10 ay önce Şikayet Et
  Sen çocuğunu 12 ay gönder biz de 12 ay çalışalım.
  Cevapla
 • Bayram Gökkaya 10 ay önce Şikayet Et
  27 yıllık öğretmenim. Her 24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaştığında siyasiler öğretmenlere öyle çok şey verme vaadinde bulunurlar ki bunların yüzde beşini bile gerçekleştirmezler. (örnek AKP nin ilk MEB bakanı onbeş yıl önce ek dersleri 10 TL yapacağını söylemişti, beceremedi.) Sonrada çıkarlar eğitimin düzelmemesini günah keçisi olarak öğretmenlere yıkarlar. Ne gariptir ki burası benim ülkem. Tarlaya ekersen bir yıl sonra verim alırsın. Sağlığa, ekonomiye yatırım yaparsan üç, beş yıl sonra verim alırsın. Eğitime yatırım yaparsan en az elli yıl sonra verim alırsın. Yöneticiler ileriye yatırım yapmak istemiyorlar ne yazık ki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Su-27 savaş uçağı düştü! 2 asker öldü
Türkiye'nin gurur günü! Tek kalemdeki en büyük ihracat