4 yeni fakülte kuruldu

"Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • GİRİŞ26.11.2017 03:41
 • GÜNCELLEME26.11.2017 03:48
4 yeni fakülte kuruldu

"Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Sanat ve Tasarım Fakültesi, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mimarlık Fakültesi, Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

İKİ FAKÜLTENİN ADI DEĞİŞTİ

Atatürk Üniversite Rektörlüğüne bağlı Kış Sporları Enstitüsünün adı Kış Sporları ve Spor Bilimleri Enstitüsü, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin adı Mühendislik Fakültesi olarak değiştirildi.

Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Sağlık Yüksekokulu kapatıldı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar7

 • salih 3 hafta önce Şikayet Et
  üniversite sayısı arttırılmamalı, aksine azaltılmalı, kalite arttırılmalı. abuk subuk üniversitelerde okuyanlar ne yapıyor? garson tekstil. 2 üni bitirmiş biri olarak, benim konfeksiyonda çalışmam adalet mi? gösteriş yapmayın, halkı kalndırmayın, olanak açın istihdam yapın.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Eğitimin kalitesi yok, mezunlara iş yok, birçok fakültenin öğrencisi yok durmadan fakülte açılıyor, üniversite açılıyor. Eğitimin kalitesini artırın. Bu kadar mezun ne işe yarayacak? Vasıfsız, liyakatsız insanları üniversite mezunu edip ne yapacaksınız?
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • ANKARAlı 3 hafta önce Şikayet Et
  gençligi öteleyerek işsizlik çözülmez sonra nolacak çırak bulamıyor insanlar her tarafta mühendis dolu işsiz ünvanı hoş aynı liselerin hepsinin tabelasını anadolu yaptıkları gibi
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • burcu 3 hafta önce Şikayet Et
  fakülte açacağınıza atama yapın mezun var atama yok
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • dadaş 3 hafta önce Şikayet Et
  darısı diğer sağlık yüksek okullarına önce bir bşz atanalım
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun