Ücretli öğretmenlik yapanlar için öğretmen atamaları gelişmeleri...

Ücretli öğretmenlik son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Ücretli öğretmenlere kadro mu verilecek, mülakat nasıl olacak? Sözleşmeli öğretmenlik, geçici öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik hakkında açıklamalar yapan Milli Eğitim akanı İsmet Yılmaz, ücretli öğretmenlerin öğretmen olarak atanabilmesi ile ilgili çalışma yapılacağını ifade etti. Detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

 • GİRİŞ06.12.2017 11:17
 • GÜNCELLEME06.12.2017 11:17
Ücretli öğretmenlik yapanlar için öğretmen atamaları gelişmeleri...

Canlı yayında eğitim gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ücretli öğretmenlerle ilgili yeni bir çalışma yapıldığını da belirtti: “Bizde beş yıl ücretli öğretmenlik yaparak, öğretmenlik tecrübesini kazanmış kimselere, üç katı kontenjana girme şartı olmadan mülakat hakkı konusunda bir imtiyaz tanıyacağız.” Bakan Yılmaz'ın açıklaması ücretli öğretmenleri sevindirse de eğitimciler tepki gösterdi. Nedeni ise, beş yıl ücretli öğretmenlik yapmış ancak öğretmenlik mezunu olmayanlara atanma yolunun açılması. Eğitimciler aslında mülakatın kaldırılmasını istedi. Atanamayan öğretmenler de Twitter üzerinden Bakan Yılmaz'ın açıklamalarını eleştirdi.

DÖRT YIL SONRA KADRO

Sözleşmeli öğretmenlikle, kadrolu öğretmen arasında hiç fark yok. Sadece kimlik kartında yazıyor. Dört yıl sonra kadroya geçireceğiz. Ücretli öğretmenlerin mağdur olduğuna ben de inanıyorum. Şöyle bir kanuni değişiklik yapacağız. Bizde beş yıl ücretli öğretmenlik yaparak, öğretmenlik tecrübesini kazanmış kimselere, üç katı kontenjana girme şartı olmadan mülakat hakkı konusunda bir imtiyaz tanıyacağız. Bu da onların uğradığı kaybı biraz giderecektir.

KADRO ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

20 bin öğretmen atamak için duyuruya çıkacağız Şubat'ta. En son Başbakanımız Öğretmenler Günü'nde Çankaya Köşkü'ndeki konuşmasında 500'e yakın engelli öğretmenin atamasının yapılacağını duyurdu. Biz de çalışmamızı yapıyoruz. Milli sporculardan öğretmen atamaları için kadro talebimiz var, karşılandığında atayacağız.

Yorumlar105

 • kpss ye hayır 3 hafta önce Şikayet Et
  öncelikle sayın bakanımıza selamlarımı söylüyor ve verdiğiğniz müjdeli haberden dolayı çok sevinmiştik fakat daha sonra öne sürülen kpss ye girme şartı hepimizi büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı bu yüzde sayın bakanımızdan ricamız kpss ye girme şartını kaldırmalarıdır inanın artık geceleri uyuyamaz olduk size inanıyor ve saygılarımı sunarım ayrıca syın reisimizdende kpss ye girme şartının kaldırılması için destek bekliyoruz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • herşey kpss değil 1 ay önce Şikayet Et
  sayın reisimize ücretli öğretmenlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve kpss ye girme şartının kaldırılması için kendilerinden destek bekliyoruz saygılar
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  2 yıllık pazarlama mezunu,2 yıllık radyo tv mezunu,2 yıllık tekstil mezunu,2 yıllık güzellik uzmanlığı mezunu, 2 yıllık halkla ilişkiler mezunu,4 yıllık (formasyonsuz )işletme ve maliye mezunu,2 yıllık turizm otelcilik mezunu bunlar öğretmenlik vasfını taşıyormu?hepsi ankaranın bazı bölgelerinde ücretli olarak görevlendirilebiliniyor? O değil bunlara referans olanların çocuklarının dersine bu kısımdakiler girse fikirleri ne olur?milli eğitimde ücretli görevlendirmeleri keyfiyete ,okul müdürlerine,ilçe milli eğitimdeki amirin ,memurun ve hatta şöförün insiyatifine bırakılmayacak kadar önemli bir mevzudur..
  Cevapla
 • Yıldırım 1 ay önce Şikayet Et
  Fatih bey, bu saydıklarınız ücretli öğretmen olarak çalışırken sessiz kalınıyor da, verdikleri emeklerin karşılığını alacakları için mi karşı çıkılıyor, kızılca kıymet koparılıyor. O, zaman sadece eğitim fakültesi mezunları ücretli öğretmenlik yapsın.
  Toplam 2 beğeni
 • EĞİTİMCİ 1 ay önce Şikayet Et
  hükümetimiz göreve geldiği günden beri insanların önünde ki birçok engeli ortadan kaldırdı ve mağduriyetleri giderdi.inşallah ücretli öğretmen mağduriyetini de bir defaya mahsus dahi olsa, kolay şartlarla kısa sürede çözüme kavuşturacaklardır.verilen söz yerine getirilir,çünkü biz böyle milletiz.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Eğitim:Emek 1 ay önce Şikayet Et
  Değerli EĞİTİMCİ emektar yoldaşım size katılıyorum inanın 1yıllık ücretli öğretmenlere kadro verilmesi için bakan açıklama yapsın hepsi kpss yi bırakıp aç kurtlar gibi saldırır destek verirler
  Cevapla Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat