Ücretli öğretmenlik yapanlar için öğretmen atamaları gelişmeleri...

Ücretli öğretmenlik son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Ücretli öğretmenlere kadro mu verilecek, mülakat nasıl olacak? Sözleşmeli öğretmenlik, geçici öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik hakkında açıklamalar yapan Milli Eğitim akanı İsmet Yılmaz, ücretli öğretmenlerin öğretmen olarak atanabilmesi ile ilgili çalışma yapılacağını ifade etti. Detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ücretli öğretmenlik yapanlar için öğretmen atamaları gelişmeleri...
Ücretli öğretmenlik yapanlar için öğretmen atamaları gelişmeleri...
GİRİŞ 06.12.2017 11:17 GÜNCELLEME 06.12.2017 11:17
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Canlı yayında eğitim gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ücretli öğretmenlerle ilgili yeni bir çalışma yapıldığını da belirtti: “Bizde beş yıl ücretli öğretmenlik yaparak, öğretmenlik tecrübesini kazanmış kimselere, üç katı kontenjana girme şartı olmadan mülakat hakkı konusunda bir imtiyaz tanıyacağız.” Bakan Yılmaz'ın açıklaması ücretli öğretmenleri sevindirse de eğitimciler tepki gösterdi. Nedeni ise, beş yıl ücretli öğretmenlik yapmış ancak öğretmenlik mezunu olmayanlara atanma yolunun açılması. Eğitimciler aslında mülakatın kaldırılmasını istedi. Atanamayan öğretmenler de Twitter üzerinden Bakan Yılmaz'ın açıklamalarını eleştirdi.

DÖRT YIL SONRA KADRO

Sözleşmeli öğretmenlikle, kadrolu öğretmen arasında hiç fark yok. Sadece kimlik kartında yazıyor. Dört yıl sonra kadroya geçireceğiz. Ücretli öğretmenlerin mağdur olduğuna ben de inanıyorum. Şöyle bir kanuni değişiklik yapacağız. Bizde beş yıl ücretli öğretmenlik yaparak, öğretmenlik tecrübesini kazanmış kimselere, üç katı kontenjana girme şartı olmadan mülakat hakkı konusunda bir imtiyaz tanıyacağız. Bu da onların uğradığı kaybı biraz giderecektir.

KADRO ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

20 bin öğretmen atamak için duyuruya çıkacağız Şubat'ta. En son Başbakanımız Öğretmenler Günü'nde Çankaya Köşkü'ndeki konuşmasında 500'e yakın engelli öğretmenin atamasının yapılacağını duyurdu. Biz de çalışmamızı yapıyoruz. Milli sporculardan öğretmen atamaları için kadro talebimiz var, karşılandığında atayacağız.

YAZDIR
YORUMLAR 111
 • pelin 4 ay önce Şikayet Et
  ya bütün şartlar uyuyor da 1.dönem ucretli yapamadım sorun olur mu
  Cevapla
 • ahmet tarhan 4 ay önce Şikayet Et
  bütün şartlar uyuyor sadece 1.dönem ucretli yapamadım ama şu an yapıyorum sorun olurmu
  Cevapla
 • aliye 6 ay önce Şikayet Et
  lutfen 2017-2018 de calisma sarti kaldirilsin.yoksa verdigim butun emeklere yazik olacak
  Cevapla
 • kpss ye hayır 7 ay önce Şikayet Et
  öncelikle sayın bakanımıza selamlarımı söylüyor ve verdiğiğniz müjdeli haberden dolayı çok sevinmiştik fakat daha sonra öne sürülen kpss ye girme şartı hepimizi büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı bu yüzde sayın bakanımızdan ricamız kpss ye girme şartını kaldırmalarıdır inanın artık geceleri uyuyamaz olduk size inanıyor ve saygılarımı sunarım ayrıca syın reisimizdende kpss ye girme şartının kaldırılması için destek bekliyoruz
  Cevapla
 • herşey kpss değil 8 ay önce Şikayet Et
  sayın reisimize ücretli öğretmenlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve kpss ye girme şartının kaldırılması için kendilerinden destek bekliyoruz saygılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hatalı parka ilginç ceza
Arda Turan'a şok üstüne şok!