2018 AÖL kayıt yenileme bitti mi?

08 Ocak pazartesi günü itibariyle en çok akıllara takılan soru AÖL kayıt yenileme tarihleri oldu. Peki 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı Açık öğretim lisesi (AÖL) ikinci dönem kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme için istenen belgeler neler? İşte tüm detaylar...

 • GİRİŞ24.01.2018 09:33
 • GÜNCELLEME24.01.2018 09:33
2018 AÖL kayıt yenileme bitti mi?

Açık Öğretim'den lise eğitimini tamamlamak isteyen binlerce öğrenci gözünü 2018 AÖL kayıt yenilemesine çevirdi. Peki Açık Öğretim Lise 2.dönem kayıt yenilemesi ne zaman başlayıp ne zaman bitecek? MEB AÖL kayıt yenileme takvimini yayınladı. İşte AÖL kayıt yenileme için istenen belgeler...

AÖL 2.DÖNEM KAYIT YENİLEME TARİHİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim lisesi yeni kayıtları 2 dönemde yapılacak. 1 dönem yeni kayıtlar ağustos ayında, 2.dönem yeni kayıtlar ise ocak ayında yapılacak. Kayıt yenileme işlemleri ise eylül ayında ve ocak ayında yapılabilecek. 

MEB tarafından yapılan resmi açıklamaya göre AÖL 2.dönem kayıt yenilemesi ve kayıt yaptırma 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2018 tarihinde bitecektir.

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar92

 • Halil 2 gün önce Şikayet Et
  Ben de kayıt yenileme tarihini kaçırmışım. 147 yi aradım. şu an yok diyorlar. Ankara' yı aradım takip edin diyorlar. 3 haftadır uzatılmasını bekliyorum. Ancak şu ana kadar hiç bir şey olmadı. İnşaallah olur ama ümidim kalmadı. geçen sene Şubat ayının 22 sine kadar 1 hafta kadar uzatma olmuş. bu sene 1 ay kadar önce kayıtlar bitiyor, mağdur olan öğrenciler için uzatalım demiyorlar. Yetkililerden talebim , ben gibi mağdur olan öğrenciler için 1 hafta kadar uzatın . daha sınava 1 ay var. lütfeeeen.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • çağla kuru 3 gün önce Şikayet Et
  bakın bıze yardım edın sınava daha var lutfen uzatın
  Cevapla
 • fatma 4 gün önce Şikayet Et
  Evet ya lütfen
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • şevki 4 gün önce Şikayet Et
  bir haftalığına uzatın lütfen
  Cevapla
 • Berna 1 hafta önce Şikayet Et
  Uzatın lütfen 1 hafta daha :( öğrenci olarak gözükmediğim için işe giremiyorum :(
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat