Başakşehir Bilgievi Mezunları gururlandırdı

Kuruluşundan bu yana Bilgievi’ne devam ederek mezun olan öğrenciler bir araya geldi.

Başakşehir Bilgievi Mezunları gururlandırdı
Başakşehir Bilgievi Mezunları gururlandırdı
GİRİŞ 26.01.2018 12:57 GÜNCELLEME 26.01.2018 12:57

700 Bilgievi mezunun katıldığı programda tiyatro, müzik ve resim alanında yeteneklerini sergileyen öğrenciler izleyenlerde hayranlık uyandırdı.

Başakşehir Emin Saraç Bilgievi’nde gerçekleşen buluşmada Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’da gençleri yalnız bırakmadı. Kartoğlu, “  Sizler bizim gururumuzsunuz. Bilgievleri’nin başarısı hep konuşulurdu bugün bir kez daha tanık olduk. Göstermiş olduğunuz performansların profesyonellikten hiçbir farkı yok” dedi.

Bilgievi Mezunları Programı öğrencilerin yapmış olduğu resimlerin sergi açılışı ile başladı. Açılışı gerçekleştiren Yasin Kartoğlu ve beraberindekiler sergideki tüm resimleri gezerek detaylı inceledi. Sergi sonrası konser veren yedi Bilgievin’den mezun müzik öğrencilerinin gösterisi kulakların pasını sildi. Müzik gösterisinde solistlik yapan Şahintepe Bilgievi öğrencisi Yusuf Altundağ, “ 7 yıl Şahintepe Bilgievi’ne devam ettim. Tiyatro ve müzik başlamam için en temel bölümler oldu. Öncesinde sokakta top koşturmaktan başka bir şey yapmıyorduk” dedi. Bilgievleri’nde hazırlanarak Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanan Melisa Melis Yücal de,” Ben de Bilgievleri’nde kemanla başladım ama devam ettiğim lisemde komisyon çello çalmama karar verdi. Sağ olsun Başkanımızın desteği ile de bir çello sahibi oldum ve eğitimime devam edebiliyorum” dedi.  

Programda tiyatro gurubunun doğaçlama olarak sergilediği performans ayakta alkışlandı. Duygu ve kelime geçişleri ile bir kareografi yaratan ekip keyifli anlar yaşattı. Soru cevap şeklinde başkanla sohbet etme şansı yakalayan Bilgievi mezunları merak ettiklerini Başkanla paylaştı.

Kartoğlu, öğrencilere gençlik merkezi müjdesi verdi 

Yasin Kartoğlu, “İcra ettiğiniz sanat dallarını nerede devam ettirebileceğinizi soruyorsunuz. Tiyatro ve müzikle ilgili akademiler kurduk. İnşallah resim üzerinde böyle bir çalışmamız olacak. Gençlik merkezi ve kütüphane inşaatı başlayacak. İçerisinde sanat atölyeleri ve spor alanları olacak. Kitap kafelerimiz açılacak. 1.Etap ‘ta açılması için hazırlıkları devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin en büyük spor adasını kuracağız

Sadece sanatsal faaliyetler değil spor faaliyetleri içinde çalışıyoruz diyen Yasin Kartoğlu, “ Olimpiyat parkı etrafında Türkiye’nin en büyük spor adasını kuracağız. İçerisinde ata sporları dahil, dev bir tesis olacak. 4 milyon m2’lik bir alan olacak. Daha net anlaşılması için şöyle ifade edeyim Beyoğlu ilçesinin yarısı kadar bir spor adası olacak. İnşallah bu yıl içerisinde çalışmalarına başlayacağız. Benim gençlerden istediğim Başakşehirli olduklarının bilincine varması ve “Ben Başakşehirliyim” cümlesini gururla söylemeleri. Başarıya ulaşmada tam karar verme zamanlarınızdasınız. Sadece yaşadığınız ülke için kendiniz için de faydalı olmalısınız. Siz başarılı olursanız zaten memleketinize katkı sağlayabilirsiniz” dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mitingde hareketli dakikalar! Telefon geldi, Erdoğan sahneden indi
F.Bahçe'nin yeni transferi Zajc'tan Türkiye itirafı