21. Dönem POMEM sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

2018 yılı itibariyle düzenlenen 21. Dönem POMEM mülakat sınav sonuçları için heyecan dorukta. 2018 21. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Mülakat Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar gözünü sınav sonuç tarihine çevirdi.

21. Dönem POMEM sınav sonucu ne zaman açıklanacak?
21. Dönem POMEM sınav sonucu ne zaman açıklanacak?
GİRİŞ 29.01.2018 10:07 GÜNCELLEME 29.01.2018 10:07

Polis olmak isteyen binlerce kişinin girdiği 21.dönem POMEM sınav sonucu için tarih belli oldu mu? 2018 yılı itibariyle Polis Akademisi'ne girebilmek için POMEM mülakat sınavına girmek gerekli. 29 Ocak – 10 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak olan sınavın sonuç tarihide büyük merak konusu oldu. İşte POMEM sınavı ile ilgili tüm detaylar...

21. DÖNEM POMEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilecek.

MÜLAKAT SINAVI NASIL OLUYOR?

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavrama,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kan donduran olay! Ayakları ve boğazından iple bağlı....
Celal Şengör kin kustu: Bu millet ezilmeye müstehaktır!