Bakan müjdeyi verdi! Öğrencilere bilgisayar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kodlama derslerinin uygulamalı işlenebilmesi için öğrencilere tablet yerine klavyeli bilgisayarlar dağıtmayı planladıklarını bildirdi.

Bakan müjdeyi verdi! Öğrencilere bilgisayar
Bakan müjdeyi verdi! Öğrencilere bilgisayar
GİRİŞ 01.02.2018 01:10 GÜNCELLEME 01.02.2018 04:42
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Yılmaz, bir otelde gerçekleştirilen Türk Eğitim Derneği (TED) 90. Yıl Resepsiyonu'ndaki konuşmasına, kuruluşun 90'ıncı yılını kutlayarak başladı. 

Yılmaz, eğitimin demokrasinin gelişmesi ve kökleşmesi için de bir unsur olduğunu ifade ederek, "2018 yılında merkezi hükümet bütçesinden eğitime 134 milyar 727 milyon lira ayırdık. Bu miktar merkezi hükümet bütçesinin yüzde 18'inden fazladır. Milli gelirimizin yüzde 6,2'sinden fazlasını eğitime ayırıyoruz." dedi. 

 

 

ÖĞRENCİLERE KLAVYELİ BİLGİSAYAR

Bakan Yılmaz, önümüzdeki dönemde ilkokulları, mesleki eğitim ve özel eğitim kurumlarını da FATİH Projesi kapsamına alacaklarına işaret ederek, "Kodlama derslerinin uygulamalı işlenebilmesini teminen öğrencilerimize tablet yerine klavyeli bilgisayarlar dağıtmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu. 

Zorunlu eğitime başlamadan önce her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim almasını istediklerini dile getiren Yılmaz, 37 pilot ilde okul öncesi eğitimin materyalini ücretsiz karşıladıklarını anlattı. 

Yılmaz, öğrencilerin düzenli olarak okula devam etmesi için "Şartlı Eğitim Yardımı"nı başlattıklarını hatırlatarak, "Annelere şunu söylüyoruz, evlatlarınızı düzenli olarak okullara gönderirseniz, her gönderdiğiniz erkek evlat için ilkokulda 35 lira, kız evlatlar için 40 lira. Ortaöğretime, liselere gönderirseniz erkekler için 50 lira, kızlar için 60 lira ödeyeceğiz. Bu ana kadar annelerin hesabına yaklaşık 6 milyar lira para aktardık." bilgisini paylaştı. 

Resepsiyona, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile çok sayıda davetli katıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Ali rizeli 10 ay önce Şikayet Et
  Bu hic iyi bir sey degi hic bir seyin degerini bilmeyen hic kimsenin degerini anlamayan oyun ve zevk pesinde giden bir nesil yetisiyor yazik cok yazik en azindan basarili ogrencilere verinde ornek olsun
  Cevapla
 • Sivaslı 11 ay önce Şikayet Et
  Sivas 'ta neden meslek liselerine tablet verilmiyor acaba ? Diğer okullara tablet verildi meslek liselerine yok
  Cevapla
 • SUAT ÖZCAN 11 ay önce Şikayet Et
  Bakanım nolur muş mevlana imam hatip ortaokulunda 6.sınıflara verin vermezseniz haksızlık edersiniz
  Cevapla
 • oku yorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlara verilen paralara yazık. Öğrenciler verilen kitapları daha 2 ay geçmeden mahvediyorlar. Millet çocuklarını tablet bilgisayardan uzak tutmaya çalışıyor. Hiç iyi bir plan değil bu.
  Cevapla
 • millet 1 yıl önce Şikayet Et
  çocukları şimdiden beleşe alıştırdınız. bizim okulda daha akıllı tahta yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selman Öğüt: AK Parti yüzde 40'ın altına düşerse saldıracaklar
Dünya ayakta! Trump'ın S.Arabistan planı ortaya çıktı