MEB özür diledi: Telafi sınavı yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, açıköğretim kurumları sınavlarının 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldığını bildirdi.

MEB özür diledi: Telafi sınavı yapılacak
MEB özür diledi: Telafi sınavı yapılacak
GİRİŞ 01.04.2018 12:45 GÜNCELLEME 01.04.2018 12:45

4'ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için telafi sınavı yapılacak. 

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), resmî internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, 31 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında, cevap kağıtlarında teknik bir hata olduğunu duyurdu.
 
TELAFİ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?
 
MEB’den yapılan açıklamada, açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart - 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldığı belirtilerek, 4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacağı bildirildi.
 
''ÖĞRENCİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUZ''
 
Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacağının kaydedildiği açıklamada, "Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz" denildi. 

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • MÜSLÜMAN TÜRK 5 gün önce Şikayet Et
  Herşeyi mahvettiniz bütün düzeni bozdunuz
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 2 hafta önce Şikayet Et
  Hangi işleri doğru ki
  Cevapla
 • hakan yiğit 2 hafta önce Şikayet Et
  tam bir rezillik vallahi..
  Cevapla
 • B.O 2 hafta önce Şikayet Et
  Hadi sınavı ileri bir tarihe ertelediniz, eyvallah! Ama bu yapılan hataya ne demeli; sorumsuzluk mu? Beceriksizlik mi? Bence öğrenciler için en büyük şanssızlık olmalı. Binlerce öğrencinin hakkını ve emeğini yediniz zamanımızı çaldınız. Bizlerle resmen oynadınız şimdi bir de ikinci fırsattan istifade ederek öğrencilere kuru bir özür dileyerek geçiştirmeye bakıyorsunuz. Yazık cidden yazık bu memlekette eğitim çökmüş kötü vaziyette siz halâ övünün eğitime önem veriyoruz diye. Siz öyle sanmaya devam edin, bunun acısını okul yollarından geçen bilir. Affedersiniz! Açık öğretim okullarından..
  Cevapla
 • H.a 2 hafta önce Şikayet Et
  Şehrin bir ucundan bir ucuna okul veriyor bilekteki saatte kadar cıkartılıyor bir emanet edecek yer bile bulunmuyor bozuk paralar cepten cıkartılıyor olmadık eziyet cekiliyor verdiğim yol paralarını saymıyorum bile 2 ders için aynı eziyeti 2 hafta sonra tekrar cekecegiz ne güzel bir özürle telafi ediyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Derbide ilginç diyalog! 'Hükmen mağlubiyet'
Terör örgütünün beyin takımına ağır darbe...