2018 AÖL 2.dönem sınav sonuçları açıklandı mı? Sorgulama ekranı...

Bu hafta sonu sınava giren binlerce gözünü 31 Mart ve 1 Nisan AÖL sınav sonuçlarına çevirdi. Peki MEB tarafından düzenlenen Açık Öğretim Lisesi 2.dönem sınav sonuçları ne zaman belli olacak? İşte detaylar...

2018 AÖL 2.dönem sınav sonuçları açıklandı mı? Sorgulama ekranı...
2018 AÖL 2.dönem sınav sonuçları açıklandı mı? Sorgulama ekranı...
GİRİŞ 26.04.2018 14:11 GÜNCELLEME 26.04.2018 14:11

31 Mart cumartesi ve 1 Nisan pazar günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen AÖL 2.dönem sınav sonuç tarihi büyük merak konusu oldu.

Binlerce öğrencinin girdiği Açıköğretim lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB konuyla ilgili bir tarih verdi mi? Bunun yanı sıra cevap kağıtları eksik basılan derslere giren öğrenciler AÖL telafi sınavına girecek. Peki AÖL telafi sınavı ne zaman olacak? İşte sınav ile ilgili tüm merak edilenler...

 

 

AÖL 2.DÖNEM SINAV SONUCU

Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2. dönem sınav sonuçları MEB'in yayınladığı iş takvimine göre 10 Nisan 2018 tarihinde yayınlanacak. Fakat henüz resmi bir açıklama olması sebebiyle sınav sonuç tarihlerinde bir değişikliğe gidilebilir.

AÖL TELAFİ SINAVI

MEB'den yapılan açıklamada dörtten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldığı belirtildi. Bu adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30'da telafi sınavı yapılacağı kaydedildi.

YORUMLAR 255
 • talha 6 saat önce Şikayet Et
  bende burdan milli egtim bakanlıgına sesleniyorum madem türkiye genelinde 100 ler ce insan acık ögretimde okuyo peki onca sınav sonucunu erteliyip te ondan sonra 20 nisan da sınav sonuçları acıklancak dediler artık milli egtim bakanlıgı acıklık getirsin bu konuda yardımcı olun?
  Cevapla
 • SemihBeyDiceksiniz 11 saat önce Şikayet Et
  ilk girdiğim sınavın sonucunun açıklanması uzun sürmedi , şimdiki girdiğim sınav uzun sürdü ilk 10 nisan dediler sonra 20 nisan dediler yine açıklanmadı hele bekleyelim hayırlısı...
  Cevapla
 • AHMET 11 saat önce Şikayet Et
  Ulan ben sonucu bilmediğim sınavın ne kayıt yenilemesini yapayım kafanızı peynir ekmekle mi yediniz lan
  Cevapla
 • Enes DOĞMAZ 11 saat önce Şikayet Et
  17-18 mart sınavı ertelendi 31 mart-1 nisan 31 mart- 1 nisan tarihinde sınava girdik kodlama kağıtlarında ki desrlerimizde eksik basılma hatası oldu. 21 nisanda tekrardan telafi sınavına girdik sınav sonuçları 10 nisanda açıklanıcak dediniz 20 nisan oldu ve şimdi o da ertlendi hala açıklanmıyor. Soruyorum size; Sayın MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI siz ne yapmaya çalışıyorsunuz ?
  Cevapla
 • FİLİZ 14 saat önce Şikayet Et
  aol de böyleyse diğer sınav ları düşünemiyorum. Yazık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'den açıklama: Adayımız Erdoğan'ı çıldırtacak
Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'a destek!