Zeynep Alkış Tunceli’de gençlerle buluştu

TÜGVA tarafından Tunceli Pertek’te organize edilen gençlik söyleşilerine AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış katıldı.

Zeynep Alkış Tunceli’de gençlerle buluştu
Zeynep Alkış Tunceli’de gençlerle buluştu
GİRİŞ 16.04.2018 15:01 GÜNCELLEME 16.04.2018 15:13

Alkış, gençlik buluşmasında “Kardeşlik Hukuku” üzerine konuştu. Renk, ırk, dil ve mezhep gözetmeden çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Alkış, “Irkçılık ve mezhepçilik kardeşlik hukukumuzun üstüne geçemez. Mezhepçilik ve ırkçılık hastalıktır. Bu hastalıkla mücadelenin panzehiri bin yıllık kardeşliğimizdir” dedi.


Şırnakta’ki terör olayını da kınayan Alkış, “Kardeşlik, huzur ve istikrar ortamını hedef alan terörü lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

 

 

Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, insanlığın ortak düşmanıdır. Terör örgütlerine karşı tüm insanlık ortak mücadelede buluşmalıdır” dedi.

Küresel güçlerin Türkiye’nin başta Ortadoğu olmak üzere dünyada güçlü bir ses olmasından korktuklarını ifade eden Alkış, “Biz haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Cerablus ve Afrin’i özgürleştirdik. 

Yeni yaşam alanları açtık. Bu bizim kardeşlik sorumluluğumuzdur. Kardeşliği kuşanarak kötülüklere karşı mücadele veriyoruz. Yeni bir tarih yazmak için yola düşenler yeni zaferlerle tarihin en soylu sayfalarında yerini alacaklar. 

Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kötüle istiyor diye iyiliğin mücadelesini vermekten geri duramayız. Mazlumların yanında, zalimlerin karşısındayız.  Biz istiyoruz ki yeryüzüne iyilik ve adalet hakim olsun. Küresel güçler bundan korkuyor. 

Çünkü yeryüzüne iyilik ve adalet hakim olursa onlar tükenir. Statükoları biter” diye konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Haydar Ali Yıldız 30 bin kişiye müjdeyi verdi!
İsrailli şirketin iddiası: Gizlice S-300 füzesi denediler