Yaz’İstan’bul atölyesinde eğitimler sona eriyor

İstanbul’daki lise öğrencilerinin yazarlık konusunda yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla İBB Kültür A.Ş’nin hayata geçirdiği Yaz’İstan’bul Genç Yazarlar Atölyesi’nde eğitimler sona eriyor. Atölyede, 9 hafta boyunca öğrencilere, şiir, hikaye, deneme ve portre yazı türlerinde eğitimler verildi.

Yaz’İstan’bul atölyesinde eğitimler sona eriyor
Yaz’İstan’bul atölyesinde eğitimler sona eriyor
GİRİŞ 11.05.2018 20:29 GÜNCELLEME 11.05.2018 20:29

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş’nin İstanbul’daki lise öğrencileri arasından şiir, hikaye, deneme ve portre yazı türlerinde kabiliyetli olan genç kalemleri keşfetmeyi amaçladığı, Yaz’İstan’bul Genç Yazarlar Atölyesi, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü düzenlenecek kapanış töreni ile sona eriyor.

Mart ayından itibaren 9 hafta boyunca her cumartesi devam eden Yaz’istan’bul Genç Yazarlar Atölyesi’nde kapanış töreninden önce son dersler yapılacak. Derslerin yanı sıra düzenlenen Medeniyet Söyleşileri’nin konuğu ise değerli roman ve öykü yazarı Sadık Yalsızuçanlar olacak. Herkese açık söyleşi saat 11.00-12.00 arasında yapılacak. Söyleşi sonunda yazar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından katılımcılara takdim edilecek olan “Yakaza” adlı romanını imzalayacak.

Esatpaşa Zübeyde Hanım Hizmet İçi Enstitüsü’nde 12.00-13.30 arasında yapılacak kapanış töreninde atölyeye katılan her öğrenci katılım belgesi alacak.

Kapanış programında santuri sanatçısı Sedat Anar da öğrencilere mini bir konser verecek ve müziğe dair bir söyleşi gerçekleştirecek.

ETİKETLER
İBB Kültür A.Ş
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İslam Merkezini bombalamaya hazırlanırken Müslüman oldu
Seçmen algısıyla vurgun girişimi